A legendás amerikai zenész utolsóként távozott azok közül, akik játszottak Miles Davis ikonikus szextettjében és annak Kind of Blue című 1959-es albumán.
A most induló, alkalmi sorozatunk első darabja mindjárt egy kivétel, innentől ugyanis magyar jazz-albumok kerülnek majd terítékre, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy ötvenedik születésnapját ünnepli minden jazz-rock album ősatyja, ami persze nem volt se jazz, se rock.
A Rolling Stone talán a világ leghíresebb könnyűzenei magazinja. A lap 500 Greatest Albums Of All Time válogatásának első 50 albuma közé két jazzlemez fért be. Ezeket ajánljuk olvasóink figyelmébe.
Hetven éve, 1949. januárjában kezdődött Miles korszakos jelentőségű, Birth Of The Cool című albumának felvétele. A lemezfelvétel évfordulójára hivatalos videóklip készült a Moon Dreams című számhoz, amelyhez a rendező Miles Davis rajzaiból nyert inspirációt.
A túlzott elvárások csak keresztbe tesznek az izgalomnak, ha az ember egy friss, eddig kiadatlan Miles Davis albumot hallgat 2019-ben. Sokkal egyszerűbb hátradőlni és élvezni. Amennyire lehet.
Fantasztikus hír, nem csak jazzrajongóknak: augusztus 29-tőll műsorára tűzi az Uránia az idén debütált, Birth of the Cool című dokumentumfilmet, amely angol nyelven, magyar felirattal lesz látható a Pannonia Entertainment forgalmazásában.
A trombitás egyik legnagyobb hatású albuma után Birth of the Cool: How Jazz Great Miles Davis Found His Sound címre keresztelte könyvét a szerző, Kathleen Cornell Berman.
Vámos Miklós állandó rovatában ezúttal a kolumbiai Juan Gabriel Vásquez műveit ajánlja. Gondolatait a Dalok a tűzhöz című elbeszéléskötet szerkesztője, Császár László kommentálja.
Hosszú ideje sejteni lehetett, hogy a legismertebb dán filmrendező, Lars von Trier egészségével nincs minden rendben. A művész produkciós cége most közleményben jelezte, súlyos betegségtől szenved a 66 éves alkotó, akinek kultikus tévésorozatának folytatása Velencében debütál hamarosan.
Gálakoncerten lépett a közönség elé a 2013-as Operalia-győzelme óta nemzetközi hírnévnek örvendő szoprán, Aida Garifullina. Az énekesnő augusztus 2-án a Margitszigeti Színházban tartott koncertjén népszerű áriákat és kevésbé ismert darabokat is megszólaltatott.
A Jupiter szimfónia, a Varázsfuvola-nyitány, a Kis éji zene, a Serenata notturna, a klarinétverseny, az Üvegharmonika-kvintett, a D-dúr és az F-dúr divertimento is megszólal azokon a hangversenyeken, amelyeket a Concerto Budapest rendez augusztus 11-14. között, nyolc balatoni helyszínen.