Díjazták a Fidelio két rovatvezetőjét

2016.11.30. 10:51

Programkereső

Borbély Zsuzsa és Szász Emese az Új Európa Alapítvány Média a Tehetségekért Díjában részesült fiatal tehetségeket bemutató írásukért.

A Média a Tehetségekért Díj célja arra ösztönözni az újságírókat, hogy többet foglalkozzanak fiatal tehetségekkel. 2016. január 1. és október 31. között megjelent írással, videóval vagy hanganyaggal lehetett pályázni, amely egy maximum 25 éves fiatal tehetség pályafutásának és eredményeinek bemutatásáról szólt a sport, a művészet vagy a tudomány területéről. A végső döntést a szakmai zsűri javaslata alapján az Új Európa Alapítvány kuratóriuma hozta meg.

Online kategóriában II. helyezést ért el Szász Emese, a Fidelio jazz/world/folk és tánc rovatának vezetője a balettművész-szakos Kovács Kristóf egy napját bemutató írásáért.

A Fidelio vizuál és plusz rovatát vezető Borbély Zsuzsa III. helyezést ért el nyomtatott médium kategóriában a Népszabadságban megjelent Gimnazista kutatónők című cikkéért, amely a hazánkat a 2016-os Intel ISEF tudományos versenyén képviselő Bálint Karolát és Király Szilviát mutatja be.

Olvasson díjazott szerzőinktől!

Borbély Zsuzsa ebben a cikkben írt az Agatha Christie-rajongókat megosztó új Hercules Poirot-sorozatról, itt olvashatják a szegedi REÖK Palota Jan Saudek vérbő képeit bemutató kiállításáról szóló írását, nemrégiben pedig a politikusokat előszeretettel megfestő drMáriással beszélgetett.

Szász Emese a Magyar Nemzeti Balett Étoile-ja címmel kitüntetett Leblanc Gergellyel készült interjúját itt találja, a táncművészet és az életkor kapcsolatának kérdését vizsgáló írását itt olvashatja, míg ebben a cikkben három folkdíva, Szalóki Ági, Lakatos Mónika és Pandzarisz Dina különleges produkcióját mutatja be.

Online kategóriában első helyezést ért el Hercsel Adél (hvg.hu), a harmadik helyen Tóth Csaba (nlcafe.hu) végzett. Nyomtatott médium kategóriában a fődíjat Szám Katalin (Képmás) nyerte, a második Sárdi Krisztina (Magyar Idők) lett. Rádió kategóriában a sorrend: Zanati Zsófia (Magyar Katolikus Rádió), Balla Ferenc (Muzsikus Rádió), valamint Lázár Anita és Major Gyula (Csaba Rádió). TV-videó kategóriában Lukács Gabriella (RTL Magyarország) lett az első, második Urbán Gergő (M4 Sport), míg a harmadik helyen Kisistók Tímea és Borka Péter (Makói Városi Televízió) végzett.