Plusz

A fotós fotóz (meg blogol)

2011.08.05. 12:49
Ajánlom
BD bejelentkezik!

Szóval az úgy kezdődött, hogy lementem Győrbe (illetve kimentem Bécsbe, és hazafelé megálltam Győrben), megnézni Pelsőczy Réka Pecsenyehattyú-rendezését, mert hívott, hogy nézzem meg, ha épp arra járok. Megnéztem.

Nem is, az úgy volt, hogy a HOPPart immár állandó munkatársaként én terveztem Réka előző rendezésének, a SZERET...lek-nek a plakátját, és úgy alakult, hogy a promó-fotókat is én csináltam (aztán az egyiket jól megfestettem), és utóbb Réka hívott, hogy nézzek le Győrbe. Lenéztem.

Szóval lementem Győrbe, onnan ismerjük egymást Gáborral, a Tengellyel. Illetve azt hiszem, vagy akkor, vagy később Gábor látta a SZERET...lek-hez készült dolgaimat is, aztán egyszer csak megkért, hogy vegyek majd részt a következő rendezésében, az egyetemen fog a negyedéves bábosokkal egy Odüsszeia-verziót csinálni tinifilm-panelekkel, gyerekeknek, amihez majd blogot is akar csinálni (meg mindenféle, tizenévesek által használt csatornát is igénybevenni), mert nem volt még ehhez hasonló - de most majd lesz! - hogy egy bábelőadás elkészülését ilyen módon dokumentálták volna.

Úgyhogy én vagyok most a fotós - fotóművész, ahogy Gábor a szerdai próbán bemutatott, bár ezt utálom -; aki igyekszik úgy jelen lenni, mintha nem is lenne ott, olyan hangtalanul, amilyen hangtalanul egy tükörreflexes géppel lehetséges; aki igyekszik nem belemászni Senkinek [aka Odüsszeusz] a terébe, főleg miközben a másik (a Bábszínész :-)) épp a hexameterekkel küzd meg [Sen-ki-se öl meg csel-lel, sen-ki e-rő-vel], és aki igyekszik úgy fotózni a próbafolyamat elején még kissé tanácstalan tekintetű (báb)színészeket, hogy ne kelljen még azzal is foglalkozniuk, hogy fotózva vannak (Szolár Tibi bejegyzése szerint ez egész jól megy :-)).

Tegnap felálltak a bábművészek :-) az asztaltól, szóval mostantól kicsit változatosabb lesz a téma; az elmúlt másfél próba, amin bent voltam, épp elég volt arra, hogy megtanuljam a kilenc arcot (ebből hét teljesen új): kit hogyan lehet és/vagy érdemes fotózni, szóval mostantól kezdve már arra is jobban fogok tudni figyelni, mi is az, amit a csapat próbál. Valami görög téma, azt hiszem. :-P :-D
Szóval mostantól olykor képes is lesz a blog, a teljes albumok (eddig szám szerint kettő: egy szerdai és egy csütörtöki) a picasán és a facebookon (ahol hamarosan az OHS saját oldala is elkészül) lesznek megtekinthetők, addig is nálam.

Aztán majd jön egy komolyabb promó-fotózás is, Gáborral már agyalunk, hogyan fésüljük össze a görög vázaképeket a Glee világával, egyelőre a próbafotókon kívül egy "jajgyorsankellvalamicsoportképablogra" jellegű sorozat készült korinthoszi oszlopok között a Múzeumkertben...

Bejegyezte: Borovi Dániel (BD)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Szabó Benedek, a Zeneakadémia hallgatója

A fiatal tehetség halálhíréről az Egyetem tuba tanszéki csoportja számolt be. Szabó Benedek első albuma idén januárban jelent meg The Thousand-faced Construct címmel.
Klasszikus

Idén is kedvenc kávézóinkban hallgathatjuk a BFZ muzsikusait

November 9-én a Budapesti Fesztiválzenekar zenészei ismét kilépnek a koncertteremből, és belemerülnek a budapesti éjszakába. Kivételes szombat estét ígér a zene éjszakája 2024-ben az érdeklődőnek!
Plusz

Nyolcezer év étkezési kultúrája

Fine Dining: az ősi Kína gasztrotörténetei címmel nyílt meg a Néprajzi Múzeum új időszaki kiállítása, amelyet január közepéig láthatnak az érdeklődők. Az új tárlatról Wilhelm Gábor kurátorral beszélgettünk.
Könyv

Vámos Miklós: Elgondolkodtató tények, találomra

Vámos Miklós állandó rovatában hónapról hónapra megmondja, mit érdemes elolvasni. Ezúttal a KSH kiadásában megjelent 2023-as Magyar statisztikai zsebkönyvet ajánlja. Gondolataira a kiadvány egyik szerkesztője, Benedek Szabolcs reagál.
Klasszikus

A magyar zenei örökség nagyszerűségére hívja fel a figyelmet a Concerto Budapest

Felfedezés és újrafelfedezés, az értékek megtalálása a központi motívuma évről évre a Concerto Budapest Magyar Kincsek Ünnepe fesztiváljának, melynek programja a romantikától a kortárs zenéig vezet.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz ajánló

Ünnepelje a Pesti Vigadóban Budapest születésnapját!

November 17-én tematikus épülettörténeti sétán vehetünk részt Görbe Márk művészettörténésszel, aki személyes hangvételű betekintést nyújt a Pesti Vigadó történetébe. A séták két időpontban indulnak.
Plusz ajánló

Nyolcezer év étkezési kultúrája

Fine Dining: az ősi Kína gasztrotörténetei címmel nyílt meg a Néprajzi Múzeum új időszaki kiállítása, amelyet január közepéig láthatnak az érdeklődők. Az új tárlatról Wilhelm Gábor kurátorral beszélgettünk.
Plusz ajánló

Összművészeti előadással emlékeznek a nyolcvan éve elhunyt Radnóti Miklósra

A Rumbach Zsinagógában tartott, november 9-i előadás a Bori notesz szövegére épül. A költőt Sütő András színművész alakítja, a produkció rendezője Seres Tamás.
Plusz ajánló

Jonas Kaufmann és Diana Damrau is fellép a 2025-ös Bartók Tavaszon

Április 4. és 13. között ismét kihagyhatatlan programokkal várja a nézőket a Bartók Tavasz: közös koncertet ad Diana Damrau és Jonas Kaufmann, miközben Kelemen Barnabás a Münchner Philharmoniker, Pusker Júlia pedig a Kammerorchester Basel vendége lesz.
Plusz hír

Expo 2025 – bemutatták a világkiállítás Magyar Pavilonját

Az Oszakai Világkiállításon a Magyar Pavilon fő attrakciója egy immerzív színházi tér lesz, amely a természet és hazánk közelségének élményét teremti meg. Cikkünkben galéria is található!