Plusz

A gyerekek és a zene kapcsolatát vizsgálja a Magyar Zene Háza kétnapos fesztiválja

2025.10.22. 15:00
Ajánlom
A zenei élményszerzés legújabb formáit, hazai és nemzetközi példáit és jó gyakorlatait mutatja be a Magyar Zene Háza kétnapos fesztiválja, a MESH – Music Edutainment Showcase, amely november 21–22. között várja a pedagógusokat és a családokat.

A Magyar Zene Házában november 21–22. között zajló rendezvény a gyerekek és a zene kapcsolatát elméleti és gyakorlati módszerek mentén járja körül: az első nap a pedagógusoknak nyújt inspirációt és szakmai fejlődési lehetőséget, míg a második nap élményalapú zenei programokat kínál a családoknak. „A MESH, azaz háló egyszerre inspirációs forrás, szakmai találkozási fórum és közösségi élmény. Célunk, hogy összekapcsoljuk mindazokat, akik hisznek abban, hogy a zene saját felfedezéseken keresztül tanítható és minden korosztály számára valódi, átélhető élménnyé válhat. Ehhez ad tudást, eszközöket és inspirációt ez a két nap” – mondta Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója.

Pénteken a pedagógusoké a főszerep

A fesztivál első napján, november 21-én a pedagógusokat várja a Magyar Zene Háza. A nap során a résztvevők workshopokon és beszélgetéseken keresztül ismerhetik meg a zeneközvetítés legújabb, hazai és külföldi jó gyakorlatait, amelyeket a mindennapi oktatásban is hasznosíthatnak.

„A programokat a tanított korosztályok szerint alakítottuk ki – óvodai, általános iskolai és középiskolai csoportokra bontva –, hogy mindenki a számára leginkább releváns tapasztalatokat vihesse haza. A gyakorlatias, játékokra, praktikákra épülő foglalkozások célja, hogy a pedagógusok új módszereket, eszközöket és szemléletet kapjanak a zeneiórák megtartásához” – emelte ki Tarr Ferenc, a Magyar Zene Háza zenei ismeretterjesztő csoportjának vezetője.

A programban többek között a Casa da Música (Porto, Portugália) Nouvelle Cuisine ütőhangszeres workshopja, a Paper Lantern Collective (Chemnitz, Németország) Music for All! című foglalkozása, valamint Tamási Borbála, Tápai Dóra, Tatárné Nagy Ágnes, Fekete Anikó, Dorner Ottilia és Kovács Petra módszertani bemutatói szerepelnek. A nap zárásaként a Momentán Társulat improvizációs zenei előadása gondoskodik a jó hangulatról.

SHOWCASE_altalanos-foto-1___webp_2028_1062-150101.webp

Showcase a Magyar Zene Házában (Fotó/Forrás: Magyar Zene Háza)

Szombat, a családok fesztiválja

A november 22-i, szombati nap a Magyar Zene Háza legjobb családi programjaiból kínál válogatást. Egy igazi fesztivál, ahol egyszerre több helyszínen, egész napon át zajlanak a koncertek és foglalkozások minden korosztály számára. Míg a szülők az óvodás korosztálynak szóló programokon a kisebbekkel együtt vehetnek részt, addig az alsó tagozatos gyerekeknek a Magyar Zene Háza pedagógusai tartanak foglalkozásokat. Ez egészül ki a fiataloknak, illetve felnőtteknek szóló előadásokkal, így a család minden tagja megtalálhatja a számára legmegfelelőbb élményt.

A programban többek között közreműködik Matt Robinson, a 2023-as Showcase különdíjasa, JaMese, valamint győztese, a PerpiJazz, a Kéknyúl, valamint Gulyás Anna, Alpár Balázs, Sőnfeld Mátyás, és még számos nagyszerű zenepedagógus és alkotó.

Fejléckép forrása: Magyar Zene Háza

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Nyílt hétvégével ünnepli százötvenedik születésnapját a Zeneakadémia

November 8–9-én ingyenes programkavalkád várja az érdeklődőket a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem főépületében rendezett nyílt hétvégén, az intézmény a 150. évfordulóját pedig november 14-én nagyzenekari esttel, másnap Liszt-maratonnal ünnepli.
Klasszikus

Palesztinpárti tüntetők gyújtogattak Schiff András párizsi koncertjén

November 6-án este az Izraeli Filharmonikus Zenekar Schiff András szólójával lépett fel a Párizsi Filharmóniában, mikor palesztinpárti tüntetők fáklyákkal és skandálással zavarták meg a koncertet. A beszámolók szerint egy helyen a székek is lángra kaptak.
Klasszikus

Sztárénekesek és világhírű kórus csatlakoznak a Fesztiválzenekar karácsonyi koncertjéhez

A következő hónapokra is számos koncertkülönlegességet tartogat az együttes, csúcspontként pedig december 26-án Bach Karácsonyi oratóriumát adják elő, parádés szereposztással.
Könyv

Különleges francia irodalmi díjjal ismerték el Nádas Pétert

A Prix Médicis nevű rangos elismerés hírhedten szigorú zsűrije egy kifejezetten a magyar szerzőt és művét elismerő, ebből az alkalomból létrehozott különdíjjal jutalmazta a Világló részletek francia nyelvű kiadását.
Könyv

„És akkor ott álltam a reflektorfényben, apám helyett” – interjú Grecsó Krisztiánnal

Az Egy életem című stand-upban Grecsó Krisztián önironikusan mesél a sikerhez vezető kudarcokkal teli útjáról, leszámol az irodalmi toposzokkal, és rámutat, miért fontos, hogy a humor segítségével beszéljünk a legnehezebb kérdésekről. Az előadás az ötvenedik esthez közelít, ennek kapcsán kérdeztük.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz ajánló

A férfiidentitást állítja középpontba az ANNO fesztivál

„Azok a csodálatos férfiak” – ez a játékos, mégis sokatmondó mottó indítja útjára 2025 novemberében a XV. kerület legnagyobb kulturális eseményét, az ANNO összművészeti fesztivált.
Plusz ajánló

75 év a mozgás szabadságának szolgálatában – jubileumi gálaest a Pető Intézet javára a Pesti Vigadóban

A Pető Intézet immáron 75 éve bizonyítja, hogy a mozgás nem csupán fizikai képesség, hanem a méltóság és az önállóság része. Ezt ünnepli az intézmény jubileumi jótékonysági gálaestje november 24-én a Pesti Vigadóban, ahol a magyar művészeti élet elismert alkotóinak összefogása által valósul meg az intézmény dolgozóinak és diákjainak támogatása.
Plusz hír

Négyen vehették át a Nemzet Művésze díjat

A Nemzet Művésze díj Bizottság Geiger György trombitaművész, Kiss János balettművész, az MMA alelnöke, Kubik Anna színművész, az MMA rendes tagja és Serfőző Simon író, költő, az MMA rendes tagja részére ítélte oda az elismerést.
Plusz hír

Gerendai Károly stratégiai vezetésével rendezik meg jövőre a Szigetet

Az eddigi menedzsmenttel és szervezői csapattal, az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a jövő évi rendezvény szervezésének a Sziget, amelyet 2026. augusztus 11-15. között terveznek megrendezni.
Plusz hír

A közösség erejével az iskolai zaklatás ellen – elindult a NEM OKÉ országos kampány

Az egyedülálló kezdeményezés célja, hogy az egyre gyakoribb és sokszor súlyos következményekkel járó bullying jelenséget a közösségi felelősségvállalás erejével szorítsa vissza.