Plusz

A Hősök, az Anna and the Barbies és az Irie Maffia is fellép a Tizen5 Napján

2023.08.31. 13:20
Ajánlom
Ünnepel a XV. kerület: szeptember 16-án gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló különleges foglalkozásokkal és előadásokkal várják az érdeklődőket, a napot pedig népszerű zenekarok koncertjei teszik felejthetetlenné. 

Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.

Rákospalota száz és Budapest százötven éves fennállása alkalmából változatos programkínálattal rendezik meg szeptember 16-án a Tizen5 Napját a Karácsony Benő Parkban. A XV. kerület eseményén egyebek közt különleges kézműves foglalkozásokkal, Tűzoltóplaccal, Óriásbuborék show-val, ugrálóvárral, nosztalgia körhintával, valamint gyerekeknek és felnőtteknek szóló élményfestéssel várják a kikapcsolódni vágyókat.

A nap során megtekinthetjük a Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes műsorát és kiállítását, illetve az Aranyszamár Bábszínház előadását,

de a gyerekeknek felejthetetlen perceket okoz majd Misi bohóc produkciója is. A Tizen5 Napján kerül sor egyúttal a Kertverseny pályázóinak díjátadójára is.

anna-and-the-barbies-szoro-2023-szept-e1692002835604-112634.jpg

Anna and the Barbies (Fotó/Forrás: Csokonai Nonprofit Kft.)

A XV. kerületben a koncertek sorát 15 órakor a hazai rapélet egyik legnépszerűbb együttese, a Hősök nyitja meg. Őket követi majd a színpadon 17:30-kor a Pásztor Anna nevével fémjelzett Anna and the Barbies.

Míg az estet a műfaji sokszínűségéről ismert Irie Maffia koncertje zárja majd 20 óra 30 perctől.

A Tizen5 Napja programjai ingyenesek, ez alól az élményfestések képeznek kivételt, amelyekhez előzetes jelentkezés és részvételi díj befizetése szükséges.

További részletek a Csokonai15 oldalán.

Támogatott tartalom

Fejléckép: Irie Maffia (Fotó/Forrás: Csokonai Nonprofit Kft.)

Csokonai Nonprofit Kft.

Ha szigorúan a jogszabályokból következő tényeknél maradunk, akkor a Csokonai Nonprofit Kft. a XV. kerület közművelődési, kulturális és kommunikációs gazdasági társasága. Rákospalotán, Pestújhelyen és Újpalotán ellátja a kötelező, valamint az önként vállalt közművelődési, kulturális és tájékoztatási feladatokat.

Szabadabban fogalmazva: a Csokonai Nonprofit Kft. az a cég, amely igyekszik a közművelődési, kulturális és kommunikációs területek integrációjával a 21. század kihívásaira közösségteremtő válaszokat találni. Úgy, hogy ezek körül minőségi, kortárs rendezvények jöjjenek létre.

A Csokonai Nonprofit Kft. tudja, hogy a társadalmi és gazdasági környezet körülöttünk olyan mértékben változik, amelyhez az elmúlt évtizedekben kialakult módszerek már nem képesek alkalmazkodni. Ezért új utakat keres annak érdekében, hogy egy jó múltú intézmény közép és hosszú távon ne csak megőrizhesse értékeit, megóvhassa kis közösségeit, hanem méltó helyet foglaljon el a Főváros kulturális térképén.

Jegyvásárlás

Legolvasottabb

Klasszikus

Artisjus-díjat kaptak a kortárs zene nagyjai

A szerzői egyesület olyan előadóművészeket díjazott, akik rendszeresen tűznek műsorukra kortárs magyar műveket, valamint olyan pedagógusokat ismer el a díjjal, akik kiemelkedően fontos munkát végeznek a zene és az irodalom oktatásában.
Vizuál

Karácsony a FILMIO-n: ingyenesen nézhetünk kortárs és klasszikus magyar filmeket

Január 6-ig 130 kortárs és klasszikus magyar filmet tesz ingyenesen elérhetővé a Nemzeti Filmintézet. Több mint húsz alkotás most először látható díjmentesen, köztük a teljes Hunyadi-sorozat, a Roncsfilm, A Viszkis és a Hugó, a víziló című klasszikus rajzfilm.
Klasszikus

Három nap a magyar hegedűművészet ragyogásában – újra megrendezi a Concerto Budapest A Hegedű Ünnepét

Tizenegy koncert, húsznál is több, hegedűre írott mű kiváló magyar hegedűművészek előadásában – a Concerto Budapest így ünnepli a csodálatos hangszert 2026. január 9. és 11. között az évad legnagyobb tematikus fesztiválján a Zenakadémián és a BMC-ben.
Klasszikus

Balogh Eszter: „Szeretnénk ráhangolódni a karácsony valódi lényegére”

Az ünnep közeledtével a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek december 13-i, Örömet hirdetek nektek! című koncertjén mutatkozik be a Karácsonyi oratórium Máriájaként.
Vizuál

Feltárul a titkos Tandori-képtár: először látható a költő rejtett gyűjteménye

A Tandori-házaspár képzőművészeti gyűjteményét évtizedeken át teljes titok övezte, most azonban az Einspach & Czapolai Fine Art galériában először lesznek láthatók a 20. századi magyar művészettörténet szempontjából is kivételes értékű alkotások.

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Plusz hír

Közel 600-szor játszott előadás alkotói érdemelték ki idén a Görgey Gábor-díjat

Az öt szlovák színész még életében ígéretet tett Görgey Gábornak, hogy amíg ők élnek, játszani fogják a szerző ikonikus vígjátékát, a Komámasszony hol a stukkert.
Plusz ajánló

Egész nap karácsony – ingyenes családi program a Benczúr Házban

December 14-én minden korosztálynak szóló karácsonyi családi napot rendez a Benczúr Ház: ingyenes programok sora várja a látogatókat délelőtti a bábelőadástól az esti koncertekig.
Plusz magazin

El kell hitetni a diákokkal, hogy a legjobbak közé tartozhatnak – Mester-M Díjas pedagógusok a hivatásról

A MOL – Új Európa Alapítvány podcastműsorában Simon Zoltán és Gruber László mesélt arról, hogyan motiválják a fiatalokat, mit jelent számukra az elismerés, és miért tartják fontosnak, hogy a tanár ne csak oktasson, hanem példát is mutasson.
Plusz ajánló

Legyen ünnep a földön! – Retró teleink világa címmel nyílt meg a Várkert Bazár szabadtéri kiállítása

Az ingyenesen látogatható tárlat korabeli plakátok és ikonikus tárgyak segítségével eleveníti fel, hogyan próbálta a kádári hatalom a vallási tradíciókkal rendelkező ünnepköröket derűs világi eseményekké formálni.
Plusz magazin

Oglu aga télen-nyáron – fürdőkultúra Budapesten

Budapest fürdőkultúrája ma is őrzi a török hódoltság emlékeit, a gőzben feloldódik a múlt és a jelen határa, a legendák pedig tovább élnek a Rudas és a Lukács falai között.