Először nézhette meg a sajtó a kínai techóriás, a Huawei újonnan épült központját, az Ox Horn Campust, ahol több mint 9 négyzetkilométeren mintegy 25 ezren fognak dolgozni. Nem is ez az érdekes a komplett várost kitévő Huawei-hadiszálláson, hanem az, hogy a területen 12 városrészt alakítanak ki, és mindegyik egy-egy európai várost mintáz, Heidelberg, Oxford, Brugge és Luxemburg mellett Budapestet is. Budapestről az ikonikus Szabadság hidat nyúlták le a kínaiak. Sőt, a hídon villamos is jár, erről készült ez a fotó.
A kínaiak lemásolták a Szabadság hidat (is). Villamossal együtt, természetesen. Beengedték a sajtót az egyik kínai tech...
Posted by VEKE on Wednesday, January 16, 2019
A nagyszabású városépítés mintegy 1,5 milliárd dollárjába került a Huaweinek. Összehasonlításképpen ez annyi, mint 112 darab Pancho Aréna költsége. Kérdés, hogy megérte-e ennyi pénzt feccölni a dologba, ha a világ nagy része számára ez az egész nem több, mint a Panaskodik rádióerősítők, a Bugo Hoss ruhaboltok és egyéb gagyi kínai koppintások kivitelezése nagyban.
A mi Szabadság hidunk 1896-ban épült, tervezője Feketeházy János. A háborúban ezt is lebombázták a németek, az újjáépítés tervezője Sávoly Pál volt 1946-ban. Igaz, a mi 47-49-es villamosaink nem a világ egyik legnagyobb techgyárába szállítják az embert, hanem a Fővám téri piacra. Ott viszont olyan pirospaprika és mangalica szalonna kapható, amiért a kínaiak is hozzánk járnak.