Az új sorozat célja, hogy bemutassa a magyar népmesék értékeit és megidézze a rajzfilmsorozat képi világát. Az érmékkel – melyeknek tervezője Imrei Boglárka fémműves formatervező iparművész – az MNB az alapításának 50. évfordulóját ünneplő Kecskeméti Rajzfilmstúdió előtt is tiszteleg.
A Magyar népmeséket 1977-ben kezdték el készíteni, a sorozat pedig 100 részen keresztül vezeti be a nézőt a népmesék világába. Ehhez az ismeretterjesztő szándékhoz csatlakozik az érmesorozat is, így az MNB szeretné, ha a tulajdonosok kerülnék a mindennapi fizetési forgalomban való használatot.
Az érme előlapját Arany János Rege a Csodaszarvasról című művének első sorai inspirálták, de feltűnik rajta a jellegzetes, körbefutó virágmotívum és egy galamb is.
A formákat az emlékérmék kötelező elemei egészítik ki: a kézírásos Magyarország felirat, valamint a 2000 forint értékjelzés, a BP. verdejel és a 2021 verési évszám.
A hátlap is gazdagon kidolgozott: a táltos lovon ülő mesebeli főhős, a kanászból lett királyfi félalakos ábrázolása látható az égig érő fával.
Az érmék korlátozott számban, 15 ezer példányban készülnek, és augusztus 12-től névértéken vásárolhatók meg a forgalmazó Magyar Pénzverő Zrt. érmeboltjában.
Fejléckép: a Magyar népmesék képi világát idéző érme (forrás: pénzverő.hu)