A kiállítás Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programja és a NANE Egyesület együttműködésének köszönhetően valósul meg.
„Bántalmazásról, erőszakról, kényszerítésről, tehetetlenségről, cserbenhagyásról, hallgatásról és gyógyulásról szólnak azok a képek, amelyeket nők küldtek be a NANE Egyesület fotóprojektjére” – olvasható az önkormányzat közleményében. Mint írják,
az egyesület így kívánt lehetőséget teremteni családon belüli és párkapcsolati erőszak áldozatainak, hogy megoszthassák a tapasztalataikat és az érzéseiket,
Ez azért is fontos, mert gyakran nem hallgatja meg őket a környezetük, nem hisznek nekik, vagy a saját élményeik komolytalanságáról próbálják őket meggyőzni. A megrázó élethelyzetek bemutatása mellett a megmenekülésük, gyógyulásuk és újrakezdésük történetét is megosztják a látogatókkal.
„A párkapcsolati erőszak nem magánügy. Ez a programunk mottója, és minden egyes kép ezt az üzenetet mélyíti tovább” – mondta Turgonyi Dániel alpolgármester, a harmadik kerületi program vezetője.
„A kiállítás anyaga nagyon komplexen, nagyon érzékenyen, a maga nehéz sokféleségében mutatja meg a túlélők viszonyát a saját traumáikhoz, és a hangsúly nem azon van, hogy ezt megmutatjuk, hanem azon, hogy végre elmondhatták.
Áldozatsegítő kezdeményezésünkkel mi is éppen a tabusítás, a hallgatás betonkemény falait szeretnénk átütni.
Meggyőződésünk, hogy egy ennyire személyes, bátor és megrendítő anyag mellett nem lehet csak úgy elmenni. A mi felelősségünk, a mi döntéseink is ott vannak ezekben a képekben, és azt az üzenetet visszük magunkkal haza belőlük, hogy ez mindannyiunk ügye, közös feladatunk kiállni az áldozatok mellett” – tette hozzá.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programjáról ide kattintva informálódhat.
Az erőszak és én
Helyszín: Esernyős Galéria
Időpont: 2023. március 27.–április 21.
Fejléckép/Forrás: NANE Egyesület