A nemrég megújult Blaha Lujza tér számos elemében emlékeztet a régi Nemzeti Színházra, ilyen például a janus arcú rekonstruált szobor, az ülőtámfalba rögzített kisplasztikák, illetve a forgószékek színe és formája is. Bardóczi Sándor azonban nemrég Facebook-posztjában fedett fel egy új, kevésbé látványos részletet.
Budapest főtájépítésze elárulta, hogy a tér átrendezésekor a tervezők
kiszerkesztették a Népszínház egykori kontúrját, majd a tér anyagával azonos, vékony burkolati vonallal visszarakták az alaprajzát a térre.
„Ha a lábunk elé nézünk a hetes busz megállójában, vagy a Metró kijárata közelében, akkor végigkövethetjük a kontúrt a burkolatban. Mivel a kontúr a mai Rákóczi út aszfaltsávjába is belóg, ott ez a vonal megszakad” – fogalmazott Bardóczi.
Egyúttal fényképeket is megosztott, amelyeket egy közeli irodaházban dolgozó térképész barátja készített, miután kiszúrta az alaprajzot, amelyet Bardóczi egy gegnek nevezett. „Ez a kontúr a legrejtettebb utalás arra, hol állt pontosan a Népszínház, a hazai színjátszás egyik legfontosabb korai temploma” – zárta bejegyzését.
Fejléckép: A megújult Blaha Lujza tér a régi Nemzeti Színház kontúrjaival (Fotó/Forrás: Bardóczi Sándor Facebook-oldala)