A fennállása fél évszázados jubileumát ünneplő énekegyüttes, a The King’s Singers nemcsak reneszánsz madrigálok és virtuóz átiratok előadásával írta be magát az előadóművészet történetébe, hanem azzal is, hogy inspiratív módon vitte közelebb a hallgatósághoz korunk zenéjét. Ligeti György és Szőllősy András után most Gyöngyösi Levente írt számukra új darabot, melyet a CAFe Budapest közönsége hallhat első ízben, a Müpában, a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben. A kerek évforduló alkalmával több művet rendelő énekegyüttes számos újdonságot mutat be fesztiválkoncertjén, például a brit Bob Chilcott új művét. A zeneszerzőnél kevesebben ismerik jobban a „The King’s Singers-életérzést”, hiszen Chilcott 1985–1997 között az együttes tenoristája volt. A CAFe Budapesten elhangzó új művek közül különösen izgalmasnak ígérkezik a 21 éves karnagy, zongorista és zeneszerző, Toby Hession darabja. A rendkívül sokoldalú tehetséget a brit zeneszerzés egyik legnagyobb reménységének tartják.
Egy házassági válság, és egy múltbéli szerelmi háromszög titkokkal teli története kerül egymás mellé vasárnap este a Zeneakadémián. Bernstein Trouble in Tahiti című jazzdallamokkal fűszerezett kamaraoperája és Fekete Gyula Római láz című műve is az emberi kapcsolatokról mesél majd Almási-Tóth András rendezésében. Bernstein kamaraoperája az egyik legkorábbi és legsötétebb világú zenés színpadi műve, s az egyetlen, melynek a szövegét is maga írta. A két mű két különböző karmester interpretációjában csendül fel: Bernstein dinamikus-szenvedélyes művét a szemtelenül fiatal, kivételes tehetségű karmester Dobszay Péter vezényli, a valamivel nyugodtabb tempójú, melankolikusabb hangulatú Római lázat pedig a kiváló Serei Zsolt dirigálja majd, a főbb szerepekben pedig többek között Meláth Andreát, Szabóki Tündét és Bakonyi Marcellt láthatjuk.
Aki még nem készített magáról egy fotót a kádban a Capa Kortárs Fotográfiai Múzeum különleges szállítókonténerében kialakított pop-up kiállításoson, azaz a Capa105 installációban az Erzsébet téren, ma még megteheti, ahogy érdemes körbenézni a vasárnap záró 2. Rug Art Fest kiállításán is a Bálnában, a szerencsések pedig még elcsíphetik a Recirquel Újcirkusz Társulat lélegzetelállító előadását, a My Land-et, amelyről a legfrissebb kritikák úgy fogalmaznak: „szereplőinek bivalyerős színpadi jelenlétével, bravúros könnyedségével és elegáns alakításával a My Land a maga nemében egyedülálló. Igazi világszínvonal, legyünk büszkék rá!”
A Dowtown CAFe pedig minden estére tartogat valami meglepetést az Akváriumban. A kortárs klubzenei programsorozat utolsó estéjét az ütőhangszereken, brácsán és különböző hétköznapi tárgyakon zenélő Porteleki Áron és a hasonlóan sokoldalú, szaxofonon, klarinéton, citerán és ütősökön is játszó Szelevényi Ákos kettőse teszi felejthetetlenné.
A CAFe Budapest része az őszi Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásár is, a Várkert Bazárban mutatja be új könyvét többek között Al Ghaoui Hesna, Gárdos Péter, Lackfi János, Nyáry Krisztián, Simon Márton, Tóth Krisztina és Varró Dániel is, ráadásul a könyvbemutatókon túl beszélgetések, dedikálások, gyerekprogramok és koncertek várják az irodalomrajongókat.