Az első adventi hétvégén a már téli álmát alvó, mesébe illő barokk vár karácsonyi díszbe öltözik. A bástyáról forralt bort kortyolgatva csodálhatják meg a látogatók nemcsak a várat, hanem a fantasztikus környezetet is, miközben változatos keret- és gyermekprogramok, vásárosok, gólyalábasok és tűzakrobaták színesítik a programot. Nem maradhatnak el a gasztronómiai specialitások és a karácsonyfa vásár sem. A vár kiállításaiban magyar nyelvű idegenvezetés előzetes bejelentkezés alapján lehetséges.
A második adventi hétvégén a Burgenland legnagyobb élő karácsonfáját rejtő, álomszépen feldíszített Lakompaki (Lackenbachi) kastély nyitja meg kapuit az odalátogató vendégek számára. A karácsonyi hangulatot kézművestermékek és foglalkozások, helyi ínyenc falatok, a mesebeli kivilágítás, karácsonyi dalok és színes gyermekprogramok teszik teljessé. A gyerekeket a lámpás felvonuláson a Mikulás is meglepi.
Az adventi hétvégék záróállomása, a festői környezetben található, európai hírű kismartoni Esterházy-kastély lesz. A hagyományos kézműves vásáron számos kedves ajándékötlet, karácsonyfa vásár, forralt bor, puncs és sült gesztenye várja a látogatókat. A gyerekeket is megannyi izgalmas program várja, mesélő angyalokkal, bábszínházi előadásokkal, karácsonyi ajándék készítéssel és keksz sütéssel.
December 19-én könnyed, jó hangulatú karácsony előtti koncert várja a vendégeket a közkedvelt Janoska Ensemble zenekarral és vendégeivel. A Janoska Ensemble-t a négy Janoska fívér, Ondrej, Frantisek, Roman és Árpád egy családtaggal, Julius Darvassal kiegészítve alakították és azóta megteremtették az ún. Janoska stílust, mely ötvözi a jazz, a roma, a latin, a klasszikus zene világát, műsorukon felcsendülnek klasszikus darabok és azok saját átíratai is. Közkedvelt koncertjeikkel szerepeltek már a bécsi Musikverein, a New yorki Carnegie Hall és a Sydney-i Operaház színpadán is olyan művészekkel játszottak, mint Al Jarreau, Bobby McFerrin vagy Erwin Schrott.