A fenntartó Képzőművészeti Egyetem hétfőn köremailben tájékoztatta a "Kisképző"-ként ismert Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium Somlói úti kollégiumának lakóit, valamint a szülőket és az igazgatót is, hogy péntekig ki kell költözni az épületből, a téli szünet után pedig már nem is lehet visszatérni oda - tudta meg az Index. A szülők felháborodtak, hogy még a félév végéig, vagyis január 24-éig sem vártak a döntéssel - valószínűleg a költségvetési évhez igazodtak ezzel, így viszont az érintettek szerint semmibe vették a bentlakó diákokat és a tanulmányaikat. Hivatalosan még nem erősítették meg a bezárást, csak bizonytalan időre felfüggesztették.
Felcser Attila igazgatót októberben tájékoztatták szóban a kollégium bezárásáról, majd novemberben egy tisztifőorvos által küldött kormányhivatalnok járta be az épületet - az erről készült jegyzőkönyvből egyetlen mondat ismert az igazgató szerint:
megfontolandó, hogy az épület kollégiumnak alkalmas-e.
A Kisképző közel 100 éves épülete régóta borzalmas állapotban van, a kritikusok szerint nem véletlenül hagyták leamortizálódni a Gellérthegy oldalában álló épületet.
A bezárásról a döntéshozók sem a szülői munkaközösséggel, sem a kollégiumi nevelőkkel, sem a diákokkal nem egyeztettek. Négy nevelőt kellett felmenteni, akik csak a kollégiumban dolgoztak, így elvesztették az állásukat. A diákoknak a Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégiumban (BEKK) biztosítanak férőhelyeket. Ezzel ugyan megoldódik a diákok lakhatása, a Kisképző azonban sokkal több volt, mint puszta kollégium: nemcsak igazodott a Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium órarendjéhez, de minden feltételt biztosított az ott lakók alkotóművészeti tevékenységéhez is. A BEKK-ben nemcsak az intézmény eddigi családias közege vész el, de sokkal hosszabb időbe kerül majd a diákoknak az iskolába érniük, ráadásul az sem tisztázott, mi lesz a drága és nehezen mozgatható eszközeikkel, melyeket eddig gond nélkül tarthatták a Kisképzőben, a BEKK-ben azonban erre nem lesz lehetőség.
hírlevél













