Az országosan terjesztett, ingyenes kiadványban a fővárosi programkínálat mellett híreket, ajánlókat, kritikát és számos interjút talál.
Liliom hazatalál
Április végén mutatja be a Budapesti Operettszínház a Molnár Ferenc színművéből készült világhírű musicalt, a Carouselt. Béres Attila rendezővel a Liliom iránti rajongásáról és a készülő előadásról beszélgettünk.
Testvérével, Mohácsi Istvánnal és Závada Pállal közösen vehette át február végén a Kortárs Magyar Drámadíjat az Egy piaci napért, amely a II. világháború utáni kunmadarasi zsidóellenes pogromot dolgozza fel. Mohácsi Jánossal beszélgettünk.
A nemrég Eck Imre-díjjal kitüntetett Goda Gábor és társulata, az Artus április közepén A Szél kapuja címmel új előadást mutat be a Nemzeti Táncszínház színpadán. A szélről, önálló életre kelt előadásról és határtalan gondolkodásról beszélgettünk.
Miért érdekes, hogyan billentett Bach?
Miért érdemes kutatni, hogyan hangzott a maga korában a barokk zene, és miért érdekes Mozart kedvenc cseh zeneszerzője? Dobozy Borbála, a 18. századi billentyűs zene avatott tolmácsolója zseniális cseh zeneszerzőket „fedez fel”.
Kamaszkoráig egyszerre készült focistának és színésznek. A Színművészeti Egyetem végén gyakorlatát a Budaörsi Latinovits Színháznál töltötte, majd oda is szerződött. 2018-ban a harmadik évadát kezdte meg ott, többek között Mikkamakkát és Oresztészt játszik, májusban rendezni fog. Böröndi Bencével beszélgettünk.
A nemrég Eck Imre-díjjal kitüntetett Goda Gábor és társulata, az Artus április közepén A Szél kapuja címmel új előadást mutat be a Nemzeti Táncszínház színpadán. A szélről, önálló életre kelt előadásról és határtalan gondolkodásról beszélgettünk.
A Hopp Ferenc Múzeum A köztes lét túloldalán című kiállítása a tibeti „misztériumok” segítségével fejti fel Hajas Tibor utolsó performanszait. Kelényi Béla tibetológussal az 1980-ban elhunyt művészről beszélgettünk.
Amikor improvizálunk, akkor meditálunk
Fekete-Kovács Kornél a „jógikus” lét tíz alapvető szabályát foglalta zenébe a Foundations című új, tíztételes művében, amit március 27-én mutatnak be a Müpában. A Modern Art Orchestra mellett olyan vendégművészek működnek közre az üzenet átadásában, mint Harcsa Veronika, Szakcsi Lakatos Béla, Fenyvesi Márton, Dés András és Szalai Péter.
Mi történik, ha a nagy szerelem rögtön az első? És ha tizenegy évesen éri az embert? Vera életében szinte minden felborul, de ennek csak közvetve van köze az új lengyel fiúhoz, Józefhez. Grecsó Krisztiánnal a nyolcvanas évek Szegedjén játszódó új regényéről beszélgettünk.
Van-e élet a főtt sonkán túl?
A húsvéti menü az egyik legmasszívabb gasztronómiai hagyományunk, tízből tizenegy asztalon ugyanazok a tételek sorakoznak. De vajon van-e élet a főtt sonka-főtt tojás-kalács triászon túl? Gasztro rovatunkban Segal Viktor csúcsséftől azt is megtudjuk, hogyan vásároljunk sonkát húsvétra, ha biztosra akarunk menni.
Recenziók
Az aktuális számban is megtalálod Fáy Miklós rovatát, amelyben a kritikus ezúttal az Operettszínház Carousel-bemutatójával, a Szépművészeti Múzeum Michelangelo-kiállításával, Ralph Brewster Hontalanul Budapesten című kötetével, valamint Maurizio Pollini Chopin-lemezével foglalkozik.
A Revizor kritikai portál rovatában az Átriumban látható 12 dühös ember című előadása kapcsán olvasható részlet Gabnai Katalin írásából. Az áprilisi számból is megtudhatod Vámos Miklóstól, mit érdemes elolvasni. Ebben a hónapban az Így lettem Michelle Obama című önéletrajzi könyvvel foglalkozik, amelyre a kötetet kiadó HVG Könyvek részéről Darvas Adrienne reagál a Fidelio hasábjain.
Lapozz bele az újságba:
A 2019. áprilisi szám megtalálható országszerte, az ismert terjesztési pontokon. A címlapon a Pannon Filharmonikusok Aranyfedezet című 2019/2020-as évadának plakátja látható, a hátsó borítón pedig a Budaörsi Latinovits Színház Elektra című új bemutatójának plakátja.