Oidipusz király
Miután megölte Laioszt, Oidipusz Thébába tartva úgy értesül, hogy meghalt a király. Puszta kíváncsiságtól vezérelve előkapja a telefonját, és felkeresi a thébai király Wikipedia-szócikkét. Hiszen épp egy királyról ne lenne bejegyzés? Oidipusz rögtön ráébred, hogy mit tett, és elég nagy bajba kerülhet, ha Thébába érve ezt a királyi család is megtudja. Szóval gyorsan irányt változtat, és elhúzza a csíkot.
Szemelé halála
A mítosz eredeti története szerint Zeusz emberi alakban Szemelé kedvese lett. Héra féltékeny, és ráveszi Szemelét, hogy követelje a szerelmétől, hogy mondja meg, ki is ő. Zeusz megmutatkozik isteni alakban, de a lány belehal az erős ragyogással kísért manifesztációba. Zeusz kiemeli a várandós Szemelé méhéből a félig fejlett fiát, és bevarrja ágyékába. Így születik meg Dionüszosz, akinek neve azt jelenti: „kétszer született”.
Mindez persze másként lenne, ha Zeusznál lett volna okostelefon. Elég lett volna, ha megnyitja a Twitterét, ahol a neve mellett - @zeus_god_of_all_gods - ott van a kicsi, kék, hitelesítő pipa.
Atalanta és Hippomenész
Atalanta hölgy létére a leggyorsabb lábú vadász volt a mitológia szerint, és ragaszkodott hozzá, hogy csak ahhoz megy feleségül, aki le tudja győzni futóversenyben. Hippomenész szemet vetett rá, de nem volt egy Usain Bolt, ezért Aphrodité segítségét kérte. Az istennő három aranyalmát adott neki, amelyek egy szent fáról származtak, és azt mondta, hogy a verseny közben gurítsa őket Atalanta felé. A nő a kíváncsi természete miatt meg fog állni, és akkor előnyre tehet szert. Így is lett, Hippomenész megnyerte a versenyt; nem a gyorsaságával, hanem furfanggal. A mítosz egyik változata szerint viszont elfelejtette megköszönni Aphroditének a segítségét, aki bosszúból oroszlánná változtatta.
Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha Hippomenész hosszan lenyomja a Home gombot az iPhone-ján, és azt mondja: „Siri, emlékeztess, hogy rendesen köszönetet mondja Aphroditének, hogy ne változtasson oroszlánná.”
Odüsszeia
Odüsszeusz küld egy üzenetet Penélopénak, hogy későn ér haza. De lehet, hogy a Google Térképnek hála könnyedén hazatalál.
Thészeusz és a labirintus
Thészeusz a Google Térképet használva kijut a labirintusból, szóval Ariadné nem tud flörtölni vele, ezért inkább csalódottan tovább pörgeti a Tindert. Miután Thészeusz megölte a Minótauruszt, felhívja az apját, hogy megvan a dolog, mindjárt hazaér. Miután a a telefonhívásból már tudja, hogy a fia életben van, Aigeusz csak a fejét csóválja, hogy fekete vitorlát lát a hajón, és azon töpreng, hogy mivel érdemelte ki ezt a tökkelütött gyereket.
Teiresziász megvakítása
A mítosz szerint Teiresziász egyszer párosodó kígyókat látott, és botjával megölte a nőstényt. Ekkor nővé változott, és így élt hét évig. Ezután a hímet ölte meg ugyanabban a helyzetben, és visszaváltozott férfivá. Egy ízben Héra és Zeusz arról vitatkoztak, hogy a szerelem a nőnek vagy a férfinak nyújt nagyobb élvezetet. Teiresziász azt feleli, hogy 9:1 arányban a nő él át nagyobb gyönyört. Héra megharagszik a válaszért, és vaksággal sújtja a férfit, Zeusz viszont hosszú élettel és jóstehetséggel jutalmazza őt.
Ha lett volna Google, Héra csak rákeresett volna a válaszra, és inkább tartotta volna a száját.
Orfeusz és Eurüdiké
Orfeusz nem aggódja túl magát, hogy felért-e a kedvese a túlvilágból. Küld egy üzit: „fenn vagy már?" Mire a nő felel: „aha. mizu". Persze ehhez az kell, hogy legyen térerő vagy nyilvános wifi Hádészban.
Ötletadó cikk: Medium.