A tervek szerint nyáron veheti birtokba a Kultkikötő megújult szabadtéri színpadát a balatoni közönség – adta hírül az Epiteszforum.hu. Mint írták,
az eseménytér építményei és környezete az elmúlt években esztétikailag jelentősen leromlott, ezért vált szükségessé a teljes felújítás.
Az új tervek alapján Balatonföldvár központjában egy olyan többfunkciós, fedett helyszín valósulhat meg, amely kevésbé lesz kitett az időjárásnak, variálható terekkel rendelkezik, ráadásul a befogadóképessége is nagyobb lesz.
A tervezők szerették volna kerülni a nehézkes, nagy tömegű épülettömegeket,
ezért egy könnyed szerkezetet próbáltak kialakítani.
Így merült el, hogy a színpad és a lelátó acélszerkezetű, ponyvával fedett tetőt kapjon, amely függetleníti az előadásokat az időjárás viszontagságaitól, illetve kellemes hátteret biztosíthat a Kultkikötő használatához is.
A cikkben egyebek közt kitértek arra is, hogy törekedtek arra is, hogy a lehető legnagyobb zöldfelület maradjon meg.
Fejléckép: Kultkikötő (Fotó/Forrás: Blanka Sebestyen / Kultkikötő)