Plusz

Fidelio Matiné: Benedek Elek meséje és Paár Julcsi albuma a legkisebbeknek

2020.03.29. 10:00
Ajánlom
Vasárnap délelőttönként a legkisebbeket célozzuk meg változatos tartalmakkal, hogy lekössük a fölös energiákat és még élvezetesebbé tegyük a négy fal között eltöltött időt. A sorozatban hétről hétre mesepremierekkel, táncházzal, zenei válogatásokkal és további érdekességekkel készülünk.

MESEPREMIER: A világszép úrfi

Benedek Elek A világszép úrfi meséjét a Kolibri Színház művésze, Nizsai Dániel mondja el.

A Kolibri Színház művészei nap mint nap jelentkeznek a YouTube-csatornájukon, illetve a Facebook oldalukon egy-egy mesével, verssel vagy dallal, amelyeket saját otthonukban, mobiltelefonnal vesznek fel. A színház továbbá a legnépszerűbb előadásainak felvételét is közzéteszi időről időre, online drámapedagógiai foglalkozással egybekötve.

 

ZENE: Paár Julcsi albuma

Paár Julcsi saját gyermekei születése után kezdett el interaktív népzenei foglalkozásokat tartani ÖsszeHangoló néven. Ezeknek a zeneterápiával átitatott foglalkozásoknak a több éves tapasztalata fogalmazódott meg a Kerekerdő című albumon.

A Kerekerdő egy zenés mese, amelyben a zene által kirajzolódnak a helyszínek, a mese résztörténetei és persze a tanulság sem marad el a végén. Paár Julcsi lemeze azt üzeni a szülőknek, pedagógusoknak: „Merjünk bátrabban több mindent megmutatni gyerekeinknek, igényes zenékre befogadóbbá, emberileg pedig elfogadóbbá tenni őket!”

Az album teljes zenei anyagát itt lehet meghallgatni:

 

MOZGÁS: Táncház

Noha az intézmények jelenleg zárva tartanak, szerencsére számos korábbi táncházas foglalkozásról készült felvétel, amelyek segítenek felfokozott hangulatot varázsolni a szobába, hogy egy kicsit felpörögjünk és megmozgassuk magunkat! Hangerőt fel és indulhat a móka!

HANGJÁTÉK: Humpty Dumpty leesett

Nem kell ahhoz karanténban lenni, hogy szülőként szembesüljünk azzal, milyen jó lenne valami mesét hallgatni. Nem nézni, hanem játék, rajzolás, vagy pihenés közben egyszerűen csak hallgatni. A Fidelo szubjektív válogatása online mese-hangjátékokból:

Humpty Dumpty leesett – gyerekkorunk klasszikus hangjátékai

Kapcsolódó

Humpty Dumpty leesett – gyerekkorunk klasszikus hangjátékai

Nem kell ahhoz karanténban lenni, hogy szülőként szembesüljünk azzal, milyen jó lenne valami mesét hallgatni. Nem nézni, hanem játék, rajzolás, vagy pihenés közben egyszerűen csak hallgatni. A Fidelo szubjektív válogatása online mese-hangjátékokból.

 

KREATÍV: Tanulj állatokat rajzolni

Eddig egy medve, egy lajhár és egy tacskó elkészítését tanulhattuk meg az egyik legkedveltebb magyar illusztrátortól, Agócs Írisztől:

Tanulj állatokat rajzolni Agócs Írisztől!

Kapcsolódó

Tanulj állatokat rajzolni Agócs Írisztől!

Eddig egy medve, egy lajhár és egy tacskó elkészítését tanulhattuk meg az egyik legkedveltebb magyar illusztrátor Facebook-oldaláról.

 

Jövő vasárnap újabb programajánlatokkal jövünk a legkisebbek számára, addig is, ha tehetitek, maradjatok otthon!

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

„Milyen jövőt építünk így?” – erős videóban áll ki a gyermekekért és az oktatásért a Radnóti Színház

A videóban megjelenik Erdős Virág József Attila-díjas költő, író is, akinek Szóljatok című, ikonikus versét mondják el a művészek.
Zenés színház

Öt fiatal művésszel elindult a Marton Éva Nemzetközi OperaStúdió

Négy magyar és egy osztrák énekes részvételével megkezdte első félévét a Magyar Állami Operaház kétéves szakmai továbbképzése, amelynek fővédnöki tisztségét a világhírű drámai szoprán látja el.
Klasszikus

Elhunyt Kelemen Pál gordonkaművész

Kelemen Pál 1970-től 1999-ig a Liszt Ferenc Kamarazenekar csellistája volt, az együttessel több mint száz lemezfelvételt készített, emellett az ő nevéhez fűződik Magyarország első magán koncertközvetítő irodája is. A művész hetvenkilenc éves volt.
Színház

A Hippolyt, a lakájjal indítja új évadát a dunaújvárosi Bartók Színház

A társulat hét új bemutatót tart, klasszikus és kortárs művek, valamint családi és gyerekelőadások egyaránt színre kerülnek a 2024/2025-ös szezonban.
Klasszikus

Nemcsak koncerteznek, mesterkurzust is tartanak idén a Concerto Budapest sztárfellépői

Mesteriskola, világsztárok, A Hegedű Ünnepe, tematikus napok – a Concerto Budapest a 2024/25-ös évadban is izgalmas, sokrétű programkínálattal várja a közönséget a Zeneakadémián és a Müpában.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz ajánló

Sétahajózással egybekötött épülettörténeti sétára invitál a Pesti Vigadó

Szeptember 29-én, a Turizmus Világnapja alkalmából szakképzett idegenvezetők segítségével járhatjuk körbe a Pesti Vigadó tereit, ezt követően pedig gyönyörködhetünk a Duna-menti épületekben. A program két időpontban indul.  
Plusz interjú

„A hiány elválaszthatatlan a jelenléttől” – beszélgetés a PLACCC Fesztivál két alkotójával

Az augusztus 30. és szeptember 21. között zajló PLACCC Fesztivál programjában szerepel Bogdana Kosmina ukrán vizuális művész és építész helyspecifikus installációja, valamint Rita Hoofwijk holland színházi alkotó köztéri részvételi előadása.
Plusz ajánló

Századik születésnapját ünnepli a Collegium Hungaricum Berlin

Az egész őszi szezonjuk a kerek évforduló köré épül majd, különleges programsorozattal, többek közt kiállítással és bállal is készül a berlini intézmény.
Plusz ajánló

Ahol a hazai és a nemzetközi művészet találkozik – közeleg a Liszt Ünnep

Október 9-én kezdődik, és egészen 22-éig várja az érdeklődőket a negyedik Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál. Az eseménysorozat névadójának szellemiségében összeállított programon a klasszikus és kortárs zene nemzetközi sztárjai érkeznek Budapestre.
Plusz ajánló

VAN, pontosabban LESZ valami furcsa koncert és élő zenés vetítés a Trafóban

2014 októberében mutatták be Reisz Gábor kultikus VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjét. A tizedik születésnap alkalmából egy különleges, élő zenés vetítés és a VAN filmzenekar koncertje várja a közönséget október 25-én a Trafóban.