A 400 programmal, 200 új kötettel, 600 résztvevő szerzővel és 24 ország könyves standjával jelentkező könyvünnep könyvpiaci és könyvtáros szakmai alkalmakkal, író-olvasó találkozókkal, zenés előadásokkal, filmvetítésekkel és kiállításokkal várja a látogatókat. Az idei fesztiválon nagyobb szerepet kapnak a társadalomtudományi kérdések.
A díszvendég Szlovákia lesz; a fesztiválra 18 kiadó gondozásában jelennek meg szlovák szerzők művei magyar fordításban. A 33 kötet között történelmi és irodalomtörténeti munkák, kortárs regények, próza és költészeti antológiák, gyerekkönyvek, valamint egy irodalmi szakácskönyv is szerepel. Emellett hat irodalmi folyóirat - a Lettre, a Jelenkor, a Kalligram, a Látó, az Irodalmi Szemle és az OPUS - ad közre mellékletet a szlovák díszvendégségre készülve.
Önnek mi a kedvenc könyve tavalyról?
Idén indul útjára a Libri irodalmi díj, valamint a Libri irodalmi közönségdíj, amihez az olvasók szavazatát várják. Elkészült a lista is, amin a tíz legjobbnak ítélt magyar könyv szerepel.
Idén is lesz Kis Könyves Éj, ahol az ország független könyvesboltjai jutnak bemutatkozási lehetőséghez. A családosok számára az egyik legizgalmasabb helyszín valószínűleg a Gyerek(b)irodalom szekció lesz. A fesztivált a hagyományokhoz híven a Születésnapi Irodalmi Szalon zárja, ahol idén mások mellett Bodor Ádámot, Bereményi Gézát és Spiró Györgyöt is köszöntik.
A fesztivál díszvendég írója idén a norvég Jostein Gaarder lesz, aki április 22-én az Etika a jövőért címmel a globális felmelegedés veszélyeiről tart előadást. A fesztivál tiszteletére újra kiadják a Sophie világa és a Kártyák titka című regényeit. Természetesen legújabb kötete, az Anna világa is kapható lesz.
A fesztivál keretein belül 16. alkalommal rendezik meg az Európai Elsőkönyvesek Fesztiválját, amely 18 országból lát vendégül fiatal, tehetséges írókat.