Minden második hétre jut egy tudományos felfedezés, ami szerint a klasszikus zene jótékony hatással van a szervezetre. Amit most az Oxford University kardiológusai állítanak, korábban is sejthető volt: néhány komolyzenei mű, például Beethoven IX. szimfóniája olyan harmóniában van a vérkeringés és a test természetes ritmusával, hogy jelentősen csökkenteni tudja a vérnyomást.
A kísérlet résztvevőinek különböző stílusú zenéket játszottak, miközben mérték a pulzusukat és vérnyomásukat. A komolyzenével ellentétben a rap és popzene pont az ellentétes hatást fejtette ki, vagyis növelte a vérnyomást. A gyorsabb tempójú zeneművek, például Vivaldi Négy évszakának egyes tételei szintén nem voltak csökkentő hatásúak.
Peter Sleight professzor a Brit Szív-és Érrendszeri Szövetség konferenciáján mutatta be a kutatás eredményeit, és kiemelte Verdit, aki egy volt azok közül a komponisták közül, akik a természetes emberi vérkeringés ritmusának feleltették meg műveiket. "Verdi akár tudós is lehetett volna. Ráhibázott a ritmusra, és ez a zenéjében is megfigyelhető". De hozzátette: további kutatások kellenek, hogy csökkentsék a zene gyógyító szerepével szembeni szkepticizmust. Jeremy Pearson professzor, a British Heart Foundation vezetője is óvatosságra intett mindenkit, mondván, hogy a stressz szerepe a szív- és érrendszeri betegségekben ismert, ahogy a zene jótékony hatása is, de több bizonyítékra van szükségük, mielőtt receptre írják fel Taylor Swiftet vagy Vivaldit.