Plusz

Lady Gaga a hét musicalhőse

2015.02.23. 13:30
Ajánlom
A vasárnapi Oscar-díjátadónak két zenei meglepetései is volt.

Az énekesnő a vasárnapi Oscar-gálán énekelt az idén épp ötvenéves Muzsika hangjaiból egy részletet - mégpedig nem is akárhogyan. Az énekesnő fellépése előtt úgy fogalmazott, hogy „Richard Rodgers és Oscar Hammerstein musicale egyszerre változtatta meg a zenét és a filmipart", és ebben valószínűleg igaza is van (a filmipart illetően mindenképp). Gaga két héttel ezelőtt a Grammy átadón is fellépett, akkor Tony Bennettel énekelt, akivel korábban közös jazz albumot is kiadtak Cheek to cheek címmel. Ha Gaga ilyen sebességgel tapossa a műfaji határokon, jövőre talán egy operában is meghallgathatjuk!

Ugyanitt érdemes megjegyezni, hogy az 2014-es év legjobb filmzenéjének járó díjat - nagyon is megérdemelten - Alexandre Desplait kapta a Grand Budapest Hotelben nyújtott munkájáért. Desplatnak 2014-ben igen jó éve volt, ugyanis a Kódjátszma zenéjét is ő szerezte, amit szintén jelöltek a díjra.  

Ha kicsit jobban érdekli a zenei Oscar-díjak története, olvassa korábbi cikkünket a témáról.  

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

A kultúra összetartja a közösségeket – jön a 45. Budapesti Tavaszi Fesztivál

Közel 70 budapesti intézmény és alkotó közösség összefogásával mintegy 150 programot kínál május 2. és 17. között a főváros újjászervezett kulturális rendezvénysorozata, a 45. Budapesti Tavaszi Fesztivál.
Színház

A kulturális rendszer egészének újragondolását sürgeti a Magyar Színházi Társaság

Több mint száz pontból álló kulturális javaslatcsomagot állított össze a Magyar Színházi Társaság, amely új alapokra helyezné a kulturális működést.
Színház

Új évad a Tháliában: Brasch Bence kvízdrámát rendez, Fekete Patricia társulati tag lett

Kilenc premierrel, benne hat ősbemutatóval készül a Thália Színház a 2026/2027-es évadra. Fiatal alkotók érkeznek a Nagymező utcába, lesz horrorvígjáték, Casanova-átdolgozás, valamint ifjúsági előadás a mesterséges intelligencia témájában.
Könyv

Támogatói estet tartanak a Villa Esterházy javára az Örkényben

A június 10-re meghirdetett esten fellép Hámori Gabriella és Mácsai Pál, valamint az irodalmi alkotóház létrehozásának kezdeményezői közül Dragomán György és Vámos Miklós.
Klasszikus

Betiltott zeneműveket játszik a MÁV Szimfonikus Zenekar

Az együttes az Elfojtott hangok fóruma című kezdeményezés keretében április 24-én a BMC-ben olyan szerzők műveit adja elő, akik a 20. század történelmi tragédiái ellenére is maradandót tudtak alkotni.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz ajánló

Programok, amelyekért megéri kimozdulni – megjelent a májusi Fidelio

Részletes programbontásokkal, hírekkel, ajánlókkal és interjúkkal megjelent a Fidelio 2026. májusi száma. Az ingyenes magazin megtalálható országszerte, az ismert terjesztési pontokon, és az online verzió is elérhető!
Plusz hír

Szakmai egyeztetést kezdeményeznek a hazai fesztiválok

A Magyar Fesztivál Szövetség arra kéri az eddigi és az újonnan felálló politikai döntéshozókat, hogy segítsék az ágazat működését a mostani, „átmeneti” időszakban is.
Plusz ajánló

A kultúra összetartja a közösségeket – jön a 45. Budapesti Tavaszi Fesztivál

Közel 70 budapesti intézmény és alkotó közösség összefogásával mintegy 150 programot kínál május 2. és 17. között a főváros újjászervezett kulturális rendezvénysorozata, a 45. Budapesti Tavaszi Fesztivál.
Plusz ajánló

Székelyföld a Kiskunságban – jön a Gyergyó-Hétvége

Május 7-étől 9-ig tart majd a VIII. Gyergyó-Hétvége, a Kecskeméti Katona József Múzeum Népi Iparművészeti Gyűjteményében, a Lakiteleki Közösségi Térben és Kecskemét Főterén.
Plusz ajánló

Családi majális a Tizenötödikben – közös élmények Rákospalotán!

Május elsején újra benépesül a Bányász park és a Budai II. László Stadion környéke: a kerület idén is hatalmas majálissal ünnepli a munka napját.