Idén is a közönség dönthette el, hogy a szakmai kuratórium által jelölt művészek közül kik legyenek a Halhatatlanok Társulatának új tagjai: a színész, színésznő, operaénekes és táncművész kategóriák ezúttal is két-két művésszel bővülnek. Örökös tagok lehetnek, akikről a közönség úgy vélekedik, hogy tehetségükkel, a nemes célok melletti kiállásukkal sokat tettek a kultúráért, a művészetért és a társadalomért.
Az új tagok lábnyomát szeptember 19-én 11 órakor avatják fel az Operettszínház előtti Halhatatlanok sétányán.
A Halhatatlanok Társulatának új tagjai
Színész kategória:
- Köles Ferenc
- Máté Gábor
Színésznő kategória:
- Hegyi Barbara
- Szulák Andrea
Operaénekes kategória:
- Pászthy Júlia
- Rozsos István
Táncművész kategória:
- Kováts Tibor
- Nagy Írisz
Emlékezetes, az ATV hét évvel ezelőtt élesztette újra és vállalta a szavazás és a díjátadó teljeskörű lebonyolítását. A Halhatatlanok Társulatát 1996-ban az egykori Stúdió című televíziós kulturális hetilap alkotói, Érdi Sándor és Szegvári Katalin alapította. Az Alapítvány kuratóriumának többi tagja Németh S. Szilárd, Kauzál Márton, Nagy Márta, és Rónai Egon, valamint az elnök, Szinetár Miklós. A jelölteket idén a kuratórium mellett egy neves művészekből álló Művészeti Bizottság szavazta meg, melynek tagjai: Kiss Mari, Für Anikó, Bodor Johanna, Esztergályos Cecília, Gulyás Dénes, Lukács Sándor, László Ferenc, Zilahy Tamás, Metzger Márta, Oszkó-Jakab Natália.
Forrás: Index
Fejléckép: Rozsos István (Fotó: Berecz Valter), Szulák Andrea (Forrás: Margitszigeti Színház), Máté Gábor (Fotó: Dömölky Dániel), Hegyi Barbara (Fotó: Huszár Dávid)
hírlevél













