Miklósa Erika a Magyar Szent István-rend átvétele után (Fotó/Forrás: Miklósa Erika közösségi oldala)
Miklósa Erika közösségi oldalán mondott köszönetet a rangos elismerésért. „Amióta csak megtudtam, hogy augusztus 20-án Magyar Szent István-renddel tüntetnek ki, azóta próbálom megfogalmazni ezeket a gondolatokat. Az elején nem ment. Aztán egy hetet Kolozsvárott voltam, s valójában ott kezdte el diktálni a szívem ezeket a mondatokat. Ha olykor – a harminc éves pályámon – elgyengültem is a cél előtt, sosem adtam fel, s nyugodtan fordulhattam tanácsért a szívemhez.
Lehet, hogy a szív törvénye szerint élek?
Mint írja, a megbecsülés megerősíti, és emberségre ösztönzi. „Tegnap már megírtam itt, a Facebookon, hogy csodás barátom és egykori mentorom, Gregor József tanításai egyre többször jutnak az eszembe – ez a poszt az Ő emlékének is szól –, szerinte a legfontosabb és legnagyobb feladatunk embernek és jónak lenni főként egy megrémült világban. Emlékszem, amikor arról is beszélt, hogy »a siker nagy csapda, a szép hang önmagában csupán egy a képességek közül«. Gregor Jóska úgy vélte, aki ezen a pályán, a mi pályánkon, magabiztosságot erőltet magára, az elveszett.
Csakis a belső küzdelem, az önvizsgálat – és nála és nálam is a hit – lehet a megtartó- és a segítőerő.
Azt is mondta: nekem kell kitalálnom, hogyan lehetek másokat segítve jobb és hasznosabb az embereknek, jobb és hasznosabb a hazámnak. Erre törekedtem, erre törekszem. Jónak lenni nehéz, de nem érdemes másnak lenni. Egy életen át tartó programom ez.”
A teljes bejegyzés itt érhető el:
Rofusz Ferenc a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar rajzfilmrendező. Elsőként készített „háttér-animációs” filmet; számos egyedi és sorozatfilm, díjakkal megbecsült rendezője, több tucat animációs reklámfilm alkotója. A nevéhez fűződik az első magyarországi Oscar-díj, amelyet az általa rendezett háromperces A légy című film 1981-ben kapott a legjobb animációs rövidfilm kategóriában.
Fejléckép: Miklósa Erika (forrás: Miklósa Erika közösségi oldala), Rofusz Ferenc (fotó: Sárosi Zoltán)