Kell egy kis idő, hogy megvizsgáljuk, hogy lehetnének egy turnénak kedvező hatásai a környezetre
– mondta a BBC-nek el Chris Martin énekes.
Az együttesnek pénteken Ammanban, Jordánia fővárosában lesz két fellépése, amit az interneten élőben lehet követni, az egyiket napfelkeltekor, a másikat naplementekor tartják, az Everyday Life című albumuk két felét mutatják be. Az album pénteken jelenik meg.
„Azért választottuk Jordániát, mert olyan helyet kerestük valahol a világ közepén, ahova általában nem jutunk el koncertjeinkkel” – magyarázta Chris Martin. A zenekar utoljára 2016-2017-ben turnézott a világ körül, négy kontinensen 122 koncertet adtak. A frontember most elmondta, csalódnának, ha a következő turnéjuk nem lenne karbonsemleges.
A Coldplay november 25-én a londoni Természettudományi Múzeumban is ad egy koncertet, minden bevételüket környezetvédelmi szervezeteknek szánják.
A repülés egyre olcsóbb közlekedési forma, és miközben a legnagyobb terhet rója élő környezetünkre, a kerozinra a legtöbb országban kisebb vagy egyáltalán semmennyi adó nem vonatkozik. Az utóbbi időszakban Svédországban egyre többen választják a repülőgépek alternatíváit, igaz, ott kimagaslóan sokat repülnek az emberek belföldi járatokon.
Az EU-ban 1990 és 2017 között a duplájára, 83 millió tonnáról 167 millióra növekedett a repülőgépek szén-dioxid kibocsátása. Az osztrák környezetvédelmi hivatal, az Umweltbundesamt kimutatása szerint a repülés utaskilométerenként 451 gram szén-dioxidot bocsát ki, ez duplája a dízeles és benzines autókénak, és harmincszorosa a vasúténak. (MTI, Napi, 444)