Plusz

Nyitott Ház – Május 18-án a Pesti Vigadóban

2019.04.18. 18:00
Ajánlom
Hagyományok és modernkori igények, amelyeket a művészet és a kultúra kapcsol össze: koncertek, előadások, workshopok designerekkel felnőtteknek és kézművesfoglalkozások kicsiknek, idegenvezetések, kiállítások – ingyenes programok május 18-án egész nap a Pesti Vigadóban.

Idén májusban már nyolcadik alkalommal rendezik meg a Nyitott Ház eseményt, amelyen egész nap programokkal várja a Pesti Vigadó a látogatókat. Találkozz különböző kultúrák néptáncaival. Alkoss együtt a család kisebb tagjaival a gyerekfoglalkozásokon, és a gyűjts élményeket a múzeumpedagógia sétán. Ismerj meg hazai designereket és készíts segítségükkel egyedi kiegészítőket! Vegyél részt az idegenvezetéseken, vagy barangold be a Házat és a kiállításokat saját tempóban.

A tavasznak és napsütésnek hála megnyílik a panoráma terasz is, ahol frissítőkkel élvezheted az impozáns és lenyűgöző látványt.

A regisztráció május 3-án 10.00-kor indul!

13KEP_____DSC_3993-175708.jpg

Kilátás a panoráma teraszról (Fotó/Forrás: Pesti Vigadó)

Programok

MÜSKINN PÉNZTÁRCAKÉSZÍTŐ WORKSHOP

A Müskinn workshop az újrahasznosítás jegyében zajlik, melyen a Pesti Vigadóban korábban megvalósult kiállítások, koncertek és egyéb rendezvények molinóit, maradék bőrt és egyéb anyagokat lehet felhasználni az érdeklődőknek neszesszerek, tolltartók és pénztárcák elkészítéséhez.

Időpont: 11:00-16:00 | Helyszín: Makovecz terem | Nem igényel előzetes regisztrációt

MAMINVENT ÉKSZERKÉSZÍTŐ WORKSHOP

Készítsd el tavaszi-nyári ékszereidet, vagy lepj meg valakit saját készítésű alkotásokkal!

Időpont: 11:00-16:00 | Helyszín: Makovecz terem | Nem igényel előzetes regisztrációt

ART À LA CARTE VÁSZONTÁSKA WORKSHOP

Az Art à la carte-tal vászontáskát festhetsz stencilek segítségével. A mintákat budapesti látványosságok és élmények, továbbá a hagyományos magyar motívumok, az örökség és a modern főváros ötvözetei inspirálták.

Időpont: 11:00-16:0 | Helyszín: Makovecz terem | Nem igényel előzetes regisztrációt

FARKASHÁZI RÉKA ÉS A TINTANYÚL

Az interaktív koncerten Réka és a gyerekek egy elkóborolt tündér keresésére indulnak. 

Időpont: 11:00-12:00 | Helyszín: Sinkovits Imre Kamaraszínpad | Előzetes regisztrációt igényel

KREATÍV ALKOTÓMŰHELY 6-10 ÉVESEKNEK

Ha Nyitott Ház, akkor alkotóműhely! A kisebbeknek szóló interaktív, kézműves programunk a népi játékok és mesterségek tematikája köré szerveződik.

Időpont: 11:00-16:00 | Helyszín: Vigadó Galéria | Nem igényel előzetes regisztrációt

artalacarte1-175707.jpg

Foglalkozás - illusztráció (Fotó/Forrás: Pesti Vigadó)

MAGYAR TÁNCHÁZ | BUDAPEST FŐVÁROS BARTÓK TÁNCEGYÜTTES

Élő zenés műsor és táncoktatás várja a kíváncsi közönséget.

Időpont: 14:00-15:00 | Helyszín: Északi terem | Nem igényel előzetes regisztrációt

CSALÁDI ÉPÜLETSÉTA 10 ÉVES KORTÓL

Felfedezzük a Vigadót! Frissen megjelent épületfelfedező kiadványunkkal barangoljuk be a Pesti Vigadó épületét a 8. Nyitott ház alkalmával.

Időpont: 14:30-15:30 | Helyszín: Pesti Vigadó | Előzetes regisztrációt igényel

DÉLSZLÁV TÁNCHÁZ | KUD TABÁN NÉPTÁNCEGYÜTTES & BABRA ZENEKAR

A KUD Tabán Szerb Néptáncegyüttes, műsorában egész Szerbia területét bejárja! Őket egészíti ki a BABRA zenekar muzsikája, ami a sokszínű délszláv népzenei vonal megvastagítója, miközben friss, zöld indákkal díszítője és színesítője is.

Időpont: 17:30-18:30 | Helyszín: Északi terem | Nem igényel előzetes regisztrációt

11KEP____IMG_5931-175707.jpg

Épületbejárás a Pesti Vigadóban (Fotó/Forrás: Pesti Vigadó)

A Pesti Vigadó épülete egész nap ingyenesen, előzetes regisztráció nélkül látogatható, termei és kiállításai térítésmentesen tekinthetőek meg!

A további programokról a későbbiekben a Pesti Vigadó honlapján tájékozódhatsz.

Pesti Vigadó

A Pesti Vigadó minden korban a társasági élet központi helyszíneként működött.

Otthonául szolgált Strauss, Liszt, Erkel, Wagner, Bartók, Dohnányi koncertjeinek, a Pesti Műegylet által szervezett első hazai kiállításnak, az első népképviseleti országgyűlésnek ugyanúgy, mint Bleriot XI-es repülőgépe bemutatásának vagy az aktuális korszak legnépszerűbb báljainak.

2014 óta az épület fenntartását és üzemeltetését a Magyar Művészeti Akadémia, mint tulajdonos megbízásából a Pesti Vigadó Nonprofit Kft. biztosítja, amelynek célja továbbra is fenntartani, és megőrizni a közönség számára e kulturális sokféleséget és a magas művészeti színvonalat.

Az elmúlt években megvalósult rendezvények minősége és a látogatottsági adatok azt bizonyítják, hogy sikerült ismét a magyarországi kulturális és turisztikai életben korábban méltán elfoglalt pozíciójába visszahelyezni a Főváros szívében található Pesti Vigadót!

Legolvasottabb

Zenés színház

Almási-Tóth András: „A szituáció értelmezésén is múlik, ki mit érez abúzusnak”

Tizenhat év után távozik a Zeneakadémia opera szakának éléről Almási-Tóth András, a Magyar Állami Operaház művészeti igazgatója. A távozás okairól és az őt ért vádakról kérdeztük a rendezőt.
Zenés színház

„Az abúzust nyilván másképp értelmezi, aki elköveti, és aki elszenvedi” – reagált Almási-Tóth András védekezésére Varga-Tóth Attila

Varga-Tóth Attila énekes, aki a közelmúltban Almási-Tóth András zeneakadémiai menesztése kapcsán abúzussal vádolta a rendezőt, arról is beszámolt, milyen sérelmeket kellett tanulmányai alatt Marton Évától elszenvednie.
Zenés színház

Elképesztő látványvilággal készül a Tosca Szentmargitbányán – VIDEÓ!

Megkezdődtek a Szentmargitbányai Kőfejtő idei operaprodukciójának próbái, és ezzel elindult az izgalmas utazás Puccini 1800-as éveket idéző Rómájába: a fény és az árnyék, a vallás hatalma és a forradalmi szelek világába. Premier: július 15.
Színház

Nagy Viktor: „Szász János nálunk, Kaposváron tér vissza a magyar színpadi rendezéshez”

A kaposvári Csiky Gergely Színház igazgatója szerint az intézmény nemcsak szervezeti, hanem szemléleti átalakuláson is keresztülmegy. Nagy Viktor a Fideliónak árulta el: Szász János náluk rendez jövőre, ami szintén fontos mérföldkő a színház életében.
Vizuál

Szász Jánost felmentették első fokon

A tiltott adatszerzés bűntette, valamint a kétrendbeli személyes adattal visszaélés vétségének vádja alól is felmentette az első fokú bíróság a rendezőt a bangladesi ikerpárról forgatott dokumentumfilm ügyében.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Plusz ajánló

Az Anconai szerelmesektől Fosse-ig – ezzel vár a nyár Szentendrén

A Szentendrei Teátrum 2026 nyarán is sokszínű programkínálattal várja a közönséget: több mint öt héten át saját bemutatók, hazai és határon túli vendégelőadások, komoly és könnyűzenei koncertek, folklórest és fizikai színház váltják egymást.
Plusz ajánló

Tizennégy év után új produkcióval tér vissza a Szigetre a Recirquel

A Liberty, Love, Rave című darab egy elképesztően látványos show-nak ígérkezik, ahol a kortárs cirkusz, a modern- és street tánc, valamint az elektronikus zene olvad össze egy közös, lüktető univerzummá.
Plusz interjú

„Szeretném, hogy a gyerekeknek felfedezésre váró kaland legyen a matematika” – Pitlik Emese, a Mester-M díjazottja

Egy gimnáziumi tanár, aki a diákjaival rockoperát készít, nemzetközi sikert arató videóklipeket forgat, miközben országos szinten is meghatározó szerepet játszik a tehetséggondozásban. Varga Tamásné Pitlik Emese matematika-fizika-számítástechnika szakos tanár, zenekarvezető, a MOL – Új Európa Alapítvány által adományozott Mester-M Díj kitüntetettje.
Plusz hír

Scherer Péter nevét viseli ezentúl a nagyharsányi tornaterem – augusztusban kezdődik az Ördögkatlan Fesztivál

Az Ördögkatlan nagyharsányi tornatermét a fesztivál idején ezentúl Scherer Péter Színházteremnek nevezik – tájékoztatta a Fideliót a fesztivál. Az augusztus 4. és 8. között érkező összművészeti eseménysorozat idén is változatos, minden korosztályt érintő programmal várja a közönséget.
Plusz magazin

Színészek hívják fel a figyelmet a plazmaadás fontosságára

Kortárs irodalom és színház találkozik egy fontos társadalmi ügy szolgálatában. Hámori Gabriella, Péterfy Bori és Wunderlich József három író, Háy János, Grecsó Krisztián és Rácz Zsuzsa novelláiban népszerűsíti a plazmaadást.