Plusz

Rég nem volt ekkora bűvészshow Londonban

2015.07.29. 12:38
Ajánlom
Színpadi illúziók, gondolatolvasás, halált megvető szabadulások és close-up trükkök gazdagítják a londoni West End repertoárjában szereplő Impossible című produkciót, amelyhez hasonló volumenű bűvészshow "évtizedek óta nem érkezett" a brit fővárosba.

Az öt héten át látható műsorban mások mellett bűvész, szabadulóművész, boszorkány, illuzionista, mentalista és szemfényvesztő varázsolja el a Noel Coward Színház közönségét.

"A munkám nagyon sok veszéllyel jár. Az Impossible-ben felgyújtanak és íjpuskával lövöldözök a színpadon" - mondta Jonathan Goodwin szabadulóművész, aki Katherine Mills, Luis de Matos, Chris Cox, Jamie Allan, Ben Hart, Ali Cook és Damien O'Brien társaságában borzolja a kedélyeket az augusztus 29-ig látható produkcióban. "A közönségnek óriási meglepetésben lesz része. Nagyon régóta nem volt ehhez hasonló színpadi műsor Londonban" - tette hozzá Goodwin.

"A bűvészet újra kezd feléledni. Nem csupán itt, hanem az egész világon növekszik a népszerűsége. Jelenleg is több nagy bűvészshow turnézik a világban" - tette hozzá Ali Cook, aki Harry Houdini nyomdokain járva bilincsbe vert kezekkel és nyakkal szabadul ki egy víztartályból a produkcióban.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

„Ezek a hibák a bizalmat rombolják” – a Magyar Színházi Társaság válaszokat vár a Kolibri Színház ügyében

A szervezet nyílt levelet fogalmazott meg Hankó Balázs miniszter felé, írásukban egyebek közt arra kérik a tárcavezetőt, adjon választ arra, miért Zalán Jánost nevezte ki a Kolibri Színház élére, miközben a társulat túlnyomó többsége nem az ő pályázatát támogatta.
Vizuál

5+1 kiállítás, amit még láthatunk januárban

Gyűjtögető szerzők, kínai étkezéskultúra, pillanatképek a sarkvidékről – cikkünkben az e hónapban még megnézhető kiállításokból válogattunk. 5+1 utolsó esély januárra.
Színház

Üdvözli az igazgatói kinevezéseket, és töretlen alkotókedvet kíván a Magyar Teátrumi Társaság

A hazai előadóművészeti szféra legnagyobb szakmai-érdekképviseleti szervezete reagált a Magyar Színházi Társaság közleményére.
Színház

Mundruczó Kornél rendezése Németország legjobb előadásai között

A Proton Színház Parallax című előadása Németországban versenyben van a 2024-es év legjobb előadása címért. A produkcióra január 15-ig lehet szavazni.
Vizuál

Megérkezett Borbély Alexandra új filmjének előzetese

Az Európai Filmakadémia-díjat nyert Borbély Alexandra (Testről és lélekről) egy felemelő alkotás főszereplőjeként tér vissza a mozikba. Az Emma és a halálfejes lepke februártól lesz látható itthon.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz magazin

2025-ben először lett transznacionális kulturális főváros: Gorizia

Goriziát jó hetven évvel ezelőtt választották ketté, egyik része Olaszországhoz, a másik Szlovéniához tartozik. A két rész az Európa Kulturális Fővárosa címnek köszönhetően idén újra egyesül.
Plusz ajánló

Audiovizuális fesztivállal nyílik meg újra a Zene Háza Hangdómja

Január 14-től újra nyitva a tetőtől talpig továbbfejlesztett Hangdóm, a Zene Háza egyedülálló, immerzív moziterme, amely igazi térbeli élménnyé alakítja át a félgömb alakú vászonra készített filmeket.
Plusz ajánló

Mozgás és zene a színek ölében – tánc-zene performansz a Keserü Ilona-kiállításon

Tánccal egybekötött tárlatvezetésen vehetnek részt az érdeklődők január 21-én 18:30-kor, a Műcsarnokban. Az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál keretében létrejött produkcióban Julien Klopfenstein és Szives Márton működik közre.
Plusz magazin

Angyalok márpedig vannak – 22 művész gyermekkori fotójával ünnepel a Fidelio

Közkedvelt művészeket, írókat, színészeket, rendezőket, énekeseket és zenészeket kértünk fel arra, osszák meg velünk gyermekkori karácsonyi fényképüket és annak történetét. Összeállításunkban van, akit szánkón vagy síelés közben láthatunk, de a fa alatt is sokan köszöntötték a karácsonyt.
Plusz interjú

Tizedik alkalommal láthatjuk a Hagyományok Háza nagyszabású Újévköszöntő műsorát

A Hagyományok Háza évről évre lélekemelő színpadi műsorral üdvözli az új esztendőt. Dr. Árendás Péterrel, a műsor szerkesztőjével beszélgettünk a 2025. január 5-én, a Müpában megrendezésre kerülő, jubileumi előadás kapcsán.