Plusz

Rekordösszegért kelt el az európai képregény

2016.11.27. 17:04
Ajánlom
Spielberg 3D animációs filmet készített belőle, de létezik adaptációja rajzfilmsorozatra és rádiójátékra is. A Tintin kalandjai a 20. század legnépszerűbb európai képregénye - most egy darabja rekordáron kelt el

Mindössze 50cmX35cm a Tintin kalandjainak az a képregényrészlete, amelyért többet fizettek egy párizsi aukción, mint bármely más egyedi képregényrajzért valaha. A belga képregényrajzoló Hergé munkájáért 700,000 és 900,000 euró körüli összeget reméltek az Artcurial nevű aukciósháznál, végül azonban rekordot jelentő 1,55 millió euróért találtak vevőre a rajzok - írta meg a Guardian.

A kínai tussal készült kockák 1954-ben jelentek meg Explorers on the Mars címmel - de ez az epizód magyarul sajnos nem jelent meg. A kilenc panelen a sorozat három emblematikus szereplőjét, Tintint, Haddick kapitányt és Snowy-t (egyes helyeken Milou vagy Milu) láthatjuk, amint űrhajós ruhában a Holdon sétálnak, miközben megszemlélik a Földet.

Egyszerűen fantasztikus! Ez egy kivételes ár egy kivételes darabért!

- lelkendezett Eric Leroy, az aukciósház képregényszakértője. Szerinte a rekordot érő Explorers on the Moon kulcsmomentumot jelent a képregény művészetében - legendává vált a műfajt szeretők és a gyűjtők körében is. Leroy Hergé sorozatán belül is mesterműnek tartja ezt a részt.

Hergé munkái nem ismeretlenek a műgyűjtők körében - az ő egyik rajza tartotta a korábbi rekordot is. Még 2012-ben kelt el 1,3 millió euróért a Tintin Amerikában című 1932-es rész borítója. Egy amerikai rajongó pedig 2 évvel ezelőtt 2,65 millió euróért vette meg Hergé azt a dupla oldalas tintarajzát, ami az 1937 és 1958 között megjelent Tintin-kötetek összegyűjtött kiadásának belső borítója volt.

Daniel Maghen gallériatulajdonos szerint

a képregények és egyéb rajzos művek ára megtízszereződött az elmúlt évtizedben.

Ugyanezen az aukción milliós áron kelt el az a tucatnyi üdvözlőkártyából álló csomag is, amelyeken Hergé Tintin-szereplőket ábrázolt. A növekvő Tinin-mániát tovább fűti, hogy a párizsi Grand Palais-ban hatalmas retrospektív Tintin-kiállítást rendeztek. Hergé 1983-as haláláig több mint 230 millió darabot adtak el sorozatából.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Megértés és tolerancia a középpontban – évadot hirdetett a Fesztiválzenekar

Don Giovanni-minifesztivál, A kékszakállú herceg vára, Wagner, Mahler, Mozart, világhírű énekes szólisták és hegedűművészek sora várja a BFZ közönségét a 2025–26-os évadban.
Klasszikus

15 sor klasszikus: Tenor-Passió

A Fidelio 15 sor címmel futó rovatát azért indítottuk el, hogy szubjektív módon mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás Orosz Balázs énekművész diplomahangversenyéről szól. 15 sor klasszikus zene.
Klasszikus

Schiff András nem lép fel többé az Egyesült Államokban

A világhírű zongoraművész, aki korábban már Magyarországgal és Oroszországgal kapcsolatban is hasonló döntést hozott, a New York Timesnak adott interjúban fejtette ki, milyen politikai tényezők vezettek az elhatározásához.
Vizuál

„Attilának isteni tehetsége volt” – Henrik Irén a Csongor és Tündéről

Április 17-én mutatják be a Csongor és Tünde egész estés rajzfilmverzióját: Vörösmarty Mihály klasszikusából Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült feldolgozás. A magyar animáció legendás alakjának özvegyével, Henrik Irénnel beszélgettünk.
Színház

Kazári András: „Még nem találtunk föl a színháznál jobbat”

Kazári András már kamaszként közel került a színházhoz, rajong a szakmájáért a mai napig. Az Újszínház művészét legfrissebb bemutatójuk, A hóhér kötele kapcsán a szerep kihívásairól, egy mesekastélyszerű színházépületről és a TikTok-generációról kérdeztük.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz ajánló

P. Howard szellemében – 5 Rejtő-program Budapesten

Közeleg március 29-e, azaz hazánk talán legkedveltebb írójának, Rejtő Jenőnek születésnapja, a páratlan zsenijű és kivételes humorú szerző 120 éve ezen a napon látta meg a napvilágot. Számos program esedékes a következő hetekben, amely Rejtőhöz kapcsolódik. Ezekből válogattunk.
Plusz interjú

Legendás öltözékek – Öltözékek legendái – Regőczy Krisztina kűrruhája a Folk Fashion kiállításon

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című kiállításán Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető.
Plusz hír

Ők kapták a legmagasabb állami kitüntetéseket 2025-ben

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a művészeti és a tudományos élet legrangosabb elismeréseit, Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint Magyar Érdemrend kitüntetéseket adott át Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Plusz hír

Koncz Gábor kapja idén a Kossuth-nagydíjat

Orbán Viktor miniszterelnök március 14-én bejegyzést tett közzé a Harcosok Klubja elnevezésű online Facebook-csoportban. Mint azt az Index kiszúrta, a kormányfő egyebek közt elárulta a közösség tagjainak, hogy a mai napon Koncz Gábor színművész veheti át a Kossuth-nagydíjat.
Plusz hír

A kulturális élet szereplőit ismerték el március 15. alkalmából

Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára állami kitüntetéseket adott át március 15. alkalmából a Pesti Vigadóban. A kitüntetéseket március 13-án délután vehették át a kulturális élet szereplői.