Mindössze 50cmX35cm a Tintin kalandjainak az a képregényrészlete, amelyért többet fizettek egy párizsi aukción, mint bármely más egyedi képregényrajzért valaha. A belga képregényrajzoló Hergé munkájáért 700,000 és 900,000 euró körüli összeget reméltek az Artcurial nevű aukciósháznál, végül azonban rekordot jelentő 1,55 millió euróért találtak vevőre a rajzok - írta meg a Guardian.
Original Herg Tintin Explorers on the Moon page coming up for auction & it's beautiful. https://t.co/3zvEkpFeKS pic.twitter.com/38qdp0G5Lw
Ben Towle (@ben_towle) November 7, 2016
A kínai tussal készült kockák 1954-ben jelentek meg Explorers on the Mars címmel - de ez az epizód magyarul sajnos nem jelent meg. A kilenc panelen a sorozat három emblematikus szereplőjét, Tintint, Haddick kapitányt és Snowy-t (egyes helyeken Milou vagy Milu) láthatjuk, amint űrhajós ruhában a Holdon sétálnak, miközben megszemlélik a Földet.
Egyszerűen fantasztikus! Ez egy kivételes ár egy kivételes darabért!
- lelkendezett Eric Leroy, az aukciósház képregényszakértője. Szerinte a rekordot érő Explorers on the Moon kulcsmomentumot jelent a képregény művészetében - legendává vált a műfajt szeretők és a gyűjtők körében is. Leroy Hergé sorozatán belül is mesterműnek tartja ezt a részt.
Hergé munkái nem ismeretlenek a műgyűjtők körében - az ő egyik rajza tartotta a korábbi rekordot is. Még 2012-ben kelt el 1,3 millió euróért a Tintin Amerikában című 1932-es rész borítója. Egy amerikai rajongó pedig 2 évvel ezelőtt 2,65 millió euróért vette meg Hergé azt a dupla oldalas tintarajzát, ami az 1937 és 1958 között megjelent Tintin-kötetek összegyűjtött kiadásának belső borítója volt.
Daniel Maghen gallériatulajdonos szerint
Ugyanezen az aukción milliós áron kelt el az a tucatnyi üdvözlőkártyából álló csomag is, amelyeken Hergé Tintin-szereplőket ábrázolt. A növekvő Tinin-mániát tovább fűti, hogy a párizsi Grand Palais-ban hatalmas retrospektív Tintin-kiállítást rendeztek. Hergé 1983-as haláláig több mint 230 millió darabot adtak el sorozatából.