Borosné Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója beszédében Kállai Ferencet idézte: „Mi is tetszik nekem ebben az öreg fürdőben? Ha van időm, s ha megvan a penzum, vagyis leúsztam, amit úsznom kell, olyan lesz, mint a kávéház. Rátérünk a barátaimmal kicsit a napi politikára, az egészségi állapotra. Azt mondják, én mondtam, ha a Lukács nem volna, mi sem lennénk...”
A törzsvendégek, egykori fürdőtársak nevében Dr. Szomolányi Gy. István mesélt történeteket például annak kapcsán is, hogy
egy időben Kodály Zoltánnak és Kállai Ferencnek közös kabinja volt.
Toldi Balázs, Gyomaendrőd polgármestere pedig kiemelte: „Örülünk, hogy ki tudunk lépni ezzel az emlékévvel Gyomaendrőd területéről, ebben segítségünkre volt korábban a Nemzeti Színház, most pedig a Lukács fürdő és a Kállai Ferenc Alapítvány.” Hozzátette: Kállai Ferenc a jókedvet, a vidámságot és az emberi kapcsolatokat hagyta örökül.
Kállai Ferenc „konzerválóhelynek” tartotta a Lukácsot, és egy olyan klubnak, amelynek a hangulatát az elődök teremtették meg. „Nekünk mindig azt mondta, ott ússza ki a problémáit. Korán kelt, sokszor próba előtt is tempózott a fürdő medencéjében. Gyakran hallottam tőle, hogy a Lukács sajátos reneszánsz légkörét a törzsvendégek alakították ki, ő Kodály Zoltánt, Illyés Gyulát, Timár Józsefet emlegette. De arról is mesélt, hogy
a Lukács-polgárság nem mindenkinek jár, azt ki kell érdemelni”
– idézte fel az emléktábla-avató után Kállai Ferenc és a Lukács fürdő közös és elválaszthatatlan kapcsolatát – a Fidelio kérdésére – Őze Áron színművész, akinek atyai mestere volt a Nemzet Színésze, szüleinek pedig jó barátja.
„Apám esküvői tanújának is felkérte. Bessenyei Ferenccel elég sokat jártak fel hozzánk, a naphegyi lakásba. Legendás volt a Bessenyei–Kállai–Őze Lajos triász barátsága. Valahogy az is elterjedt, hogy Feri bátyám a keresztapám, még a felesége, Mara is így tudta. Ennek az oka egy vicces vízalámerítés lehet. Még csecsemő voltam, amikor Kállai Feri egy este kitalálta, hogy ő fog megmosdatni. Nem volt gyerekkádunk, csak nagy kádunk, anyám vizet engedett bele, Feri bátyám – ahogy később anyutól megtudtam – feltűrte az ingujját, és bevonult velem a fürdőszobába. Hamarosan kilépett onnan, de nem voltam a karjában. Anyám ugrott rögtön kétségbeesve, hova tett, hol hagyott engem.
Ő meg csak annyit mondott, hogy Áron épp úszni tanul.
Mint kiderült, kirúgtam magam a kezéből, kicsit lesüllyedtem a kád aljára, de felevickéltem, és mocorogtam a víz tetején. Szóval így »keresztelt meg« Kállai Ferenc, és lehet, hogy ezzel tett vízimádóvá.”

Őze Áron a Kállai Ferenc tiszteletére rendezett emléktábla-avatáson a Szent Lukács Gyógyfürdőben (Fotó/Forrás: Szent Lukács Gyógyfürdő)
„Apu halála után kicsit átvette az atyai szerepet, amiért máig hálával gondolok rá. Temetésén, 2010 nyarán én is búcsúztathattam. Örököltem könyveit és a nagyon szép pecsétgyűrűjét a monogramjával. Mara, a felesége úgy adta át nekem: Feri bátyám végakarata az volt, hogy nálam legyen ez a gyűrű. Végül is úgy is döntöttem, hogy ennek Gyomaendrődön van a legjobb helye, és tartós bérletként odaadtam a szülővárosának, ott látható a Kállai Ferenc-kiállítás részeként” – mondta el a Fideliónak Őze Áron.
A Szent Lukács Gyógyfürdőben megtekinthető az a vándorkiállítás is, amelyet a „Kállai 100” jubileumi évre készített a színészóriásról a Gyomaendrődi Kállai Ferenc Népfőiskola Alapítvány.
Fejléckép: Kállai Ferenc frissen avatott emléktáblája kedvenc kabinján a Lukács fürdőben (forrás: Szent Lukács Gyógyfürdő)