Plusz

Szabadtéri nyári játékok Újpalotán

2026.07.01. 10:10
Ajánlom
Palotai Nyári Játékok – négy este július végén, amikor Újpalota legnagyobb parkja ingyenes koncertekkel és színházi előadásokkal várja az érdeklődőket.

A Nemzedékek parkja július végén ismét megtelik zenével, fénnyel és közös élményekkel: a hónap utolsó hetében immár hagyományosan érkezik a Palotai Nyári Játékok, amely a kerület egyik legnépszerűbb szabadtéri rendezvénye. Négy egymást követő estén a klasszikus zene, a könnyűzene és a színház egyaránt helyet kap. A Csokonai15 csapata minden évben igyekszik színvonalas, ugyanakkor a könnyed nyári hangulathoz illő programokat választani a minifesztiválra.

A programsorozatot július 23-án a Magyar Örökség-díjas és hungarikum minősítésű 100 Tagú Cigányzenekar kamarazenekara nyitja meg.

A világhírű együttes kamaraformációja bensőségesebb formában mutatja meg azt a virtuozitást, amelynek a zenekar a népszerűségét köszönheti.

A tradicionális cigányzene, a magyar nóta és a klasszikus remekművek különleges hangszerelésben szólalnak meg, betöltve a panelházak ölelte újpalotai parkot.

Csányi Sándor egyszemélyes vígjátéka folytatja a sort július 24-én, pénteken: a Hogyan értsük félre a nőket? című stand-up est. A színész nyolc karaktert váltva, sok humorral és öniróniával mesél az együttélés örök dilemmáiról – a közönség pedig garantáltan magára ismer majd a hétköznapi élethelyzeteket szarkasztikusan bemutató történetekben.

Július 25-én a hetvenes évek csillogó diszkóvilága érkezik Újpalotára: Siménfalvy Ágota és Füredi Nikolett ABBA-show-ja idézi meg a legendás svéd együttes felejthetetlen dalait.

A Dancing Queen, a Mamma Mia és a Waterloo ma is sokak kedvence, a korszak felszabadult hangulatát pedig most akár több generáció együtt élheti át újra egy slágerekkel teli estén.

Vasárnap a Körúti Színház zárja az újpalotai szabadtéri estéket Eisemann Mihály és Szilágyi László klasszikusával, az Én és a kisöcsém című zenés vígjátékkal. A darabot Koltai Róbert rendezte, a főszerepet Straub Dezső játssza. Az ingyenes programsorozat keretében július 26-án látható a félreértésekkel, álruhás jelenetekkel és fülbemászó dallamokkal teli történet, amely több mint kilencven éve töretlen sikerrel szórakoztatja a közönséget.

A Palotai Nyári Játékok remélhetőleg idén is bebizonyítja, hogy a kellemes nyárestéken érdemes ellátogatni az újpalotai szabadtéri színpadhoz, és közösen átélni a színvonalas programok valamelyikét. A szervezők célja, hogy a kulturális élmények mindenki számára elérhetők legyenek, ezért a programsorozat ingyenesen látogatható.

Szerző:Csokonai15

  • Időpont: 2026. július 23–26.
  • Helyszín: 1156 Budapest, Nemzedékek parkja, Száraznád utca 5.

Támogatott tartalom.

Fejléckép: Palotai Nyári Játékok (forrás: Csokonai Rendezvényház)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Zenés színház

Reagált Kiss-B. Atilla az Operettszínház művészeinek nyilatkozatára

„Egyik említett kiadási tétel sem érinti a Budapesti Operettszínház intézményi működési forrásainak felhasználását” – fogalmazott Kiss-B. Atilla, a Budapesti Operettszínház főigazgatója, miután 35 társulati tag kért magyarázatot az OJD-ügyben.
Plusz

Mattyasovszky-Zsolnay Bence az NKA új alelnöke

A 444 értesülései szerint a kulturális menedzser és színházi szakember feladata az előző minisztériumi vezetés botrányos ügyeinek felgöngyölítése lesz. CIKKÜNK FRISSÜLT
Plusz

Nagy Ervin feljelentést tesz az OJD-ügyben

„Szakmai vélemények szerint, ha a Budapesti Operettszínház a következő öt évben éjjel-nappal, KIZÁRÓLAG az Orbán János Dénes műveit játszaná, még akkor sem tudna ennyi jogdíjat kitermelni a KMTG-nek” – fogalmazott az államtitkár.
Klasszikus

Megvannak a Solti Nemzetközi Karmesterverseny elődöntősei – négy magyar tehetség is a mezőnyben

Október 1-jén a Müpa szervezésében indul útjára az első Solti Nemzetközi Karmesterverseny. A háromfordulós megmérettetésre 61 országból érkezett jelentkezés: az előválogató során közel 400 pályázó közül választották ki, hogy kik lehetnek ott személyesen a pécsi elődöntőn.
Zenés színház

Közeleg a Bayreuthi Ünnepi Játékok, Kissjudit Anna Frickaként debütál

Százötven éve, 1876-ban indult útjára a Richard Wagner műveinek szentelt neves fesztivál, amely azóta is zenerajongók tömegeit vonzza a német kisvárosba. Idén a jeles évfordulóra több újítással is készülnek.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz hír

Mattyasovszky-Zsolnay Bence az NKA új alelnöke

A 444 értesülései szerint a kulturális menedzser és színházi szakember feladata az előző minisztériumi vezetés botrányos ügyeinek felgöngyölítése lesz. CIKKÜNK FRISSÜLT
Plusz hír

Orbán János Dénes visszavásárolná műveit a KMTG-től

A Kossuth-díjas szerző ezt Tarr Zoltán miniszternek címzett nyílt levelében jelentette be, amelyben arról is ír, szeretné tisztázni becsületét. Bejelentése azután érkezett, hogy a kulturális kormányzat feljelentést tett az ügyben.
Plusz interjú

Lábas Viki: „Vállalom azt, ami van” – a Kultikötőben látható az Az én szívem játszik

Az Az én szívem játszik azokat az apró, hétköznapi pillanatokat szeretné megragadni, amelyekért érdemes minden reggel újrakezdeni, és tiszta lappal álmodni a jövőről. Lábas Viki-interjú.
Plusz hír

Nagy Ervin feljelentést tesz az OJD-ügyben

„Szakmai vélemények szerint, ha a Budapesti Operettszínház a következő öt évben éjjel-nappal, KIZÁRÓLAG az Orbán János Dénes műveit játszaná, még akkor sem tudna ennyi jogdíjat kitermelni a KMTG-nek” – fogalmazott az államtitkár.
Plusz hír

Tarr Zoltán és Nagy Ervin az OJD-ügy kapcsán: „Visszaszereztünk 1,3 milliárd forintot”

Ennyit fizetett volna ki a Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. új operettek megírására, fordítására és külföldi bemutatására a szerzőnek – derült ki Tarr Zoltán miniszter posztjából. Nagy Ervin államtitkár további vizsgálatokat ígért.