Plusz

Színházi időutazás az Epreskertben – Jön a Séták Hétvégéje

2022.06.24. 15:25
Ajánlom
Kurtizánok, gyilkosok és Piszkos Fred nyomába eredhetünk, bejárhatjuk Gül Baba Türbéjét, vagy éppen az Epreskert meséit nézhetjük meg egyfelvonásos színházi előadás formájában a Séták Hétvégéjén július 1. és 3. között.

A tematikus városnézések évente sok tízezer embert vonzanak: a Séták Éjszakája után megszervezik a Séták Hétvégéjét, ahol három napon át barangolhatunk különböző tematikájú várostörténeti sétákon.

Idén több mint kilencven városbejárás közül válaszhatunk, a fővároson kívül Esztergomban, Keszthelyen, Pécsen, Sopronban és Vácon is.

A Bűnös város sétán történeteket hallhatunk kurtizánokról és gyilkosokról, a Nagykörúton Rejtő Jenő gyermekkorának, pályakezdésének kultikus helyszíneit járhatjuk be, kis mellékutcákban bolyongva, az Epreskertben pedig egy rendhagyó sétaszínházi előadásnak köszönhetően utazhatunk vissza a múltba. A program a Magyar Képzőművészeti Egyetem fennállásának 150 éves évfordulójára készült.

Színházi időutazás az Epreskertben – Jön a Séták Hétvégéje

Kapcsolódó

Színházi időutazás az Epreskertben – Jön a Séták Hétvégéje

Kurtizánok, gyilkosok és Piszkos Fred nyomába eredhetünk, bejárhatjuk Gül Baba Türbéjét, vagy éppen az Epreskert meséit nézhetjük meg egyfelvonásos színházi előadás formájában a Séták Hétvégéjén július 1. és 3. között.

A Rózsák és oszmánok a Török utca felett elnevezésű sétán Gül Baba Türbéjének titkait fedezhetjük fel: érdekességeket tudhatunk meg a most látható épületről, a környék múltjáról és a közemlékezet egyik legismertebb oszmán szerzetesének életéről, Gül Babáról.

A programok között olyan különlegességek is szerepelnek Budapesten, mint a Föld alatti Budapest – a Nem hisztéria! Astoria!, a Tabán, Édes élet!, a Nincs itt semmi látnivaló!Zugló rejtett öröksége vagy a Ménesi és Mányoki út építészeti öröksége elnevezésű séták.

Séták Hétvégéje részletes programja itt érhető el.

Fejléckép: Kálló Péter/ Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítvány Facebook-oldala 

Világpremier Gül Baba életéről Ankarában, magyar művészek közreműködésével

Kapcsolódó

Világpremier Gül Baba életéről Ankarában, magyar művészek közreműködésével

Ankarában vezényli Héja Domonkos karmester a világ egyik legrégebbi szimfonikus zenekarát, a török Elnöki Szimfonikus Zenekart, Balog József zongorista is fellép a nagyszabású ünnepi koncerten. A műsoron Ilyas Mirzayev Gül Baba című szimfonikus költeménye szerepel, mely hamarosan Magyarországon is hallható lesz.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

„Ezek a hibák a bizalmat rombolják” – a Magyar Színházi Társaság válaszokat vár a Kolibri Színház ügyében

A szervezet nyílt levelet fogalmazott meg Hankó Balázs miniszter felé, írásukban egyebek közt arra kérik a tárcavezetőt, adjon választ arra, miért Zalán Jánost nevezte ki a Kolibri Színház élére, miközben a társulat túlnyomó többsége nem az ő pályázatát támogatta.
Színház

Mundruczó Kornél rendezése Németország legjobb előadásai között

A Proton Színház Parallax című előadása Németországban versenyben van a 2024-es év legjobb előadása címért. A produkcióra január 15-ig lehet szavazni.
Színház

Gyévuska – a Pintér Béla és Társulata ikonikus előadása az Átriumban

Több mint húsz éve mutatta be a Pintér Béla és Társulata Gyévuska című előadását – a nyolc fős zenekar közreműködésével játszott zenés darab immár az Átriumban látható.
Vizuál

5+1 kiállítás, amit még láthatunk januárban

Gyűjtögető szerzők, kínai étkezéskultúra, pillanatképek a sarkvidékről – cikkünkben az e hónapban még megnézhető kiállításokból válogattunk. 5+1 utolsó esély januárra.
Plusz

2025-ben először lett transznacionális kulturális főváros: Gorizia

Goriziát jó hetven évvel ezelőtt választották ketté, egyik része Olaszországhoz, a másik Szlovéniához tartozik. A két rész az Európa Kulturális Fővárosa címnek köszönhetően idén újra egyesül.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Plusz magazin

2025-ben először lett transznacionális kulturális főváros: Gorizia

Goriziát jó hetven évvel ezelőtt választották ketté, egyik része Olaszországhoz, a másik Szlovéniához tartozik. A két rész az Európa Kulturális Fővárosa címnek köszönhetően idén újra egyesül.
Plusz ajánló

Audiovizuális fesztivállal nyílik meg újra a Zene Háza Hangdómja

Január 14-től újra nyitva a tetőtől talpig továbbfejlesztett Hangdóm, a Zene Háza egyedülálló, immerzív moziterme, amely igazi térbeli élménnyé alakítja át a félgömb alakú vászonra készített filmeket.
Plusz ajánló

Mozgás és zene a színek ölében – tánc-zene performansz a Keserü Ilona-kiállításon

Tánccal egybekötött tárlatvezetésen vehetnek részt az érdeklődők január 21-én 18:30-kor, a Műcsarnokban. Az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál keretében létrejött produkcióban Julien Klopfenstein és Szives Márton működik közre.
Plusz magazin

Angyalok márpedig vannak – 22 művész gyermekkori fotójával ünnepel a Fidelio

Közkedvelt művészeket, írókat, színészeket, rendezőket, énekeseket és zenészeket kértünk fel arra, osszák meg velünk gyermekkori karácsonyi fényképüket és annak történetét. Összeállításunkban van, akit szánkón vagy síelés közben láthatunk, de a fa alatt is sokan köszöntötték a karácsonyt.
Plusz interjú

Tizedik alkalommal láthatjuk a Hagyományok Háza nagyszabású Újévköszöntő műsorát

A Hagyományok Háza évről évre lélekemelő színpadi műsorral üdvözli az új esztendőt. Dr. Árendás Péterrel, a műsor szerkesztőjével beszélgettünk a 2025. január 5-én, a Müpában megrendezésre kerülő, jubileumi előadás kapcsán.