Részletes program
12:30 – SLEEPING BEAUTY PROJECT: DREAM EXPERIMENT
A Sleeping Beauty projekt egy alvó installáció, amely segítségével a fesztiválozók egy vezetett altatásban vehetnek részt. Nyugágyban fekve pihenhetünk, bizonyos érzékszerveink stimulálásán keresztül pedig az álom és ébrenlét határán lebegve frissülhetünk fel. Az álomtúrák harminc percesek.
14:00 – MÉSZÁROS MÁTÉ: A TÁVOLSÁG MECHANIKÁJA – PERFORMATÍV SÉTA
Közös mozgásra és alkotásra hívja a résztvevőket Mészáros Máté és csapata. A szigetlakók délutánonként A távolság mechanikája című koreográfiát alkothatják újra közösen, így egy órára kipróbálhatják, milyen kortárs táncossá válni.
15:00 – CIE CLAIRE DUCREUX: SILENCIS (30’)
A francia Claire Ducreux táncművész 1998-ban költözött Barcelonába, ahol tánc-és színházi előadásokkal, majd egy interaktív bohóc show-val kísérletezett. A több díjjal is jutalmazott Silencis előadás közös lélegzésre invitálja a nézőket. Megmutatja, hogy a csenddel és a befelé figyeléssel hogyan juthatunk közelebb legbelsőbb énünkhöz.
16:00 – O ULTIMO MOMENTO: L’AUTRE (30’)
A L’Autre két tagú társulata egy pár kapcsolatát követi nyomon két síkon: vízszintesen és horizontálisan. João Paulo Santos és Iliass Mjouti kettőse a hip-hopot és a kínai rudat használja eszközként ahhoz, hogy a két test találkozzon.
17:00 – TS CREW – MADE IN HONG KONG
Ez az előadás Kína fővárosáról, Hong Kongról szól. Olyan témákat dolgoz fel, mint az őszinteség, a szimpátia és a függetlenség, valamint bemutatja a különböző társadalmi státuszokba való átmenet folyamatát. A darab kérdésekkel szembesít, de nem ad válaszokat.
18:00 – ALESSANDRO SCIARRONI: SAVE THE LAST DANCE FOR ME (20’)
Különleges udvarlási táncot láthatnak a nézők Alessandro Sciaronni tolmácsolásában, amelyet az 1900-as évek elején kizárólag férfiak adhatták elő. A fizikailag is megterhelő, akrobatikus mozgás közben a pároknak szinte kötelező átölelnie egymást, így garantáltan fel tudja mérni a másik, mire számíthat a partnerétől a táncparketten túl.
19:00 – WILLANY LEÓ (50’)
A hazai Willany Leó Improvizációs Táncszínház már tizennégy éve működik Grecsó Zoltán vezetésével: a kreatív közösségi alkotóműhely a tánc, a zene és az improvizáció eszköztárával dolgozza fel témáit.
21:00 – MÁRKUS SÁNDOR: THE VISUAL SENSE OF TOUCH
A pandémia alatt kezdett el 3D animációt és tervezést tanulni Márkus Sándor bábművész, látványtervező, aki egy különleges, interaktív bábinstallációt mutat be a Szigeten. Az elmúlt két év korlátozásai után a fesztivál szervezői szimbolikusan ezzel az művel fejezik ki hálájukat, hogy ismét együtt szigetelhetünk.
23:15 – INSECTOTRÓPICS: THE LEGEND OF BURNING MAN (45')
A 2011-ben, Barcelonában alakult társulat előadásain élőben, a néző szeme láttára születik meg az alkotás, legyen szó festményről, színdarabról vagy zenéről. A formáció az elmúlt tíz évben bejárta egész Európát, Latin-Amerikát, sőt Ázsiát is. A Szigetre a The Legend of Burning Man című darabjukat hozzák el, amelyet Mohamed Bouazizi, egy tunéziai utcai árus inspirált, aki 2010. december 17-én felgyújtotta magát. Ez az esemény vezetett el a jázminos forradalom kirobbanásához, közvetve pedig az arab tavaszhoz.
Egy közös fotót a Willendorfi Vénusszal? – Az ArtZone idén is várja az alkotni vágyókat
Interaktív alkotásra hívja a fesztiválozókat az ArtZone, ahol kedvünkre festhetünk, kollázsolhatunk vagy éppen zenét csinálhatunk. A helyszínen installációk – köztük a Willendorfi Vénusz óriás, felfújt mása – várják a szigetelőket, számos műhellyel együtt. A közreműködők között szerepel például Péli Barna szobrászművész, a Medence Re+Concept táskaműhelye, a Café Analog fotográfusai, de képviselteti magát a Magyar Nemzeti Galéria és a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ is. Ahogy a Sziget Fesztivál is igyekszik közelebb hozni a művészetet és a fenntarthatóságot a látogatókhoz, úgy az ArtZone résztvevői is ennek jegyében hívják alkotásra a fesztiválozókat. Mindemellett
olyan fontos társadalmi témákkal foglalkoznak, mint az egyenjogúság és a klímakatasztrófa.
A művészeti zóna ingyenes workshopjai minden nap déltől este 8-ig látogathatók.
Szinte minden médium beszámolt arról, hogy a szókimondó szövegeiről ismert magyar rapper, Krúbi az egyik Fonogram-díját koncert közben egy rajongójának adta, aki a 36 fokos melegben, déltől várakozott az előadóra a Budapest Park kapujánál. Ha a dropYard színpadán nem is osztogat majd valószínűleg díjakat, 23:00-tól azért élőben is meghallgathatják a rajongók legnépszerűbb dalait.
Paul Van Haver, művésznevén Stromae zenéje leginkább a hip-hop és az elektronikus zene stílusjegyeire épül. A belga énekes lemezei eddig 8,5 millió példányban keltek el világszerte. Aki élőben is meghallgatná, az 19:30-tól megteheti a nagyszínpadon. Sokáig kérdéses volt, eljut-e a Szigetre a Grammy-díjas kanadai énekes Justin Bieber, akinek nemrég lebénult a fél arca egy vírus miatt. Mindenkit megnyugtatunk, a népszerű kanadai énekes már jól van és fellép a Szigeten. Az est fő sztárvendégeként 21:15 perckor kezdődik a koncertje a nagyszínpadon.
Jegyvásárlás ide kattintva! >>>
Fejléckép/Forrás: Sziget Official