A 29 éves zeneszerzőnek nem ez az első sanghaji bemutatója, talán nem is az utolsó. Most a Sanghaji Szimfonikus Zenekar adja elő új művét, amelyben szopránénekesnő mellett fabékák is hallhatók.
Sanghaj odavolt azért a jelenségért, amit Angela Gheorghiu jelentett, engem pedig szuperlift vitt a világ második legmagasabb felhőkarcolójára. Turnénapló a Concerto Budapesttel, utolsó rész.
A magyar építész, Hudec László épületei határozták meg a XX. század első évtizedeiben Sanghaj városképét. Leszármazottai jóvoltából a kiállításon Hudec két portfólió albuma, a besztercebányai családi életet bemutató képek és tárgyak, a családi levelezés, Hudec saját fotói és személyes tárgyak is láthatóak lesznek.
Hatvan éve, 1958. október 26-án halt meg Hudec (Hugyecz) László, a Sanghaj arculatát máig meghatározó építész, a város első és emblematikussá vált felhőkarcolója, a Park Hotel tervezője.
A Sanghay – Shanghai kiállítás tárgyai ezúttal Karády Katalinnal szerepelnek egy filmben, a múzeum Facebook oldalán pedig a kiskedvencek fotóit várják a Kutya évének tiszteletére. Februárban és márciusban sem csak a kiállítások miatt érdemes ellátogatni az Andrássy úti villába.
A harmincas-negyvenes évek Budapestje megőrült az egzotikus távol-keletért. A bohémek a körtéri Sanghay Bárba jártak, de a valódi Sanghajban is akadtak magyarok. Például Dessewffy Flóra táncosnő, akinek karrierjéről még rokonai se tudtak. Fajcsák Györgyivel, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatójával, a kiállítás egyik kurátorával, a táncosnő hagyatéka mellett két, témába vágó korabeli filmről és kalandor magyarokról beszélgettünk.
Milyen képet közvetítettek a két világháború között a magyar művészek, a szórakoztatóipar és az utazók a Kelet világáról, és milyen volt a virágkorát élő Sanghaj? - teszi fel a kérdést a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum Sanghay - Shanghai. Párhuzamos eltérések Kelet és Nyugat között címmel megnyílt kiállítása.
Bár dolgozik Budapesten is, leginkább Miskolchoz kötődik Rusznyák Gábor, aki Goldoni vígjátékát rendezi idén nyáron. A Csetepaté Chioggiában premierje júliusban lesz a Városmajori Szabadtéri Színpadon. Erről és sok minden másról is kérdeztük a rendezőt.
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
Világsztárokat, pezsgő fesztiváléletet hoz július 18-27. között a fővárosba a Kokas Katalin és Kelemen Barnabás nevével fémjelzett 10. Fesztivál Akadémia Budapest, amelynek olyan nagyságok lesznek idén a vendégei, mint Maxim Vengerov, Andreas Ottensamer és Mácsai Pál. A gyerekeknek Molnár Piroska és Csákányi Eszter mesél majd.
Több év kihagyás után, augusztus 1-én és 2-án ismét megrendezik a Budavári Palotakoncertet. A Budai Vár Oroszlános udvarának festői környezetében a hazai és az egyetemes operettirodalom legnépszerűbb dallamai csendülnek fel.
Az Oscar-díjas spanyol rendező Keserű karácsony című filmje a gyász feldolgozásáról szól, valamint arról, hogy az élet és a fikció néha elválaszthatatlanul összekapcsolódik.
Az idén 20 éves Jazzation, Magyarország legismertebb jazz a cappella együttese számtalan sikeres nemzetközi turné után június 18-án ünnepi hangulatú esttel várja régi és új közönségét a Benczúr Kertben.
Idén is megvalósul a Libri Könyvesboltok és a Jelenkor Kiadó irodalomnépszerűsítő kezdeményezése – ezúttal Visky András válogatott verseit jelentetik meg a diákok számára ingyenesen elérhető kötetben, tízezer példányban.