„Az életben nem akarok többet ilyen zagyvaságot hallgatni!” – Tiszteletben tartjuk, ha mondtál már valaha valami hasonlót, ezért készítettünk egy listát azokról a kihagyhatatlan zenékről, amiket soha nem akarsz hallani ebben az életben… de talán érdemes visszatérni rájuk, miután meghaltál.
A zenekar Sosztakovics szimfóniáit vette lemezre, Penderecki és a Los Angeles-i Opera is a nyertesek között van. Michael Daughterty csellóversenye volt a zsűri kedvence.
„Az együttesünk magját alkotó tizennyolc vezető játékos a világ legjobb muzsikusai közül való” – áll kissé szerénytelennek ható módon a közel ötven éve fennálló brit együttes, a London Sinfonietta honlapján. A kortárs zenére specializálódott zenekar állításának létjogosultságát február 9-én magunk is megtapasztalhatjuk.
Egy legendás amerikai komponista, Christian Wolff zongoratriója élén, egy magyar kötődésű francia világsztár, Jean-Efflam Bavouzet és Baráti Kristóf zongora–hegedű kamaraestje, újromantikus magyar szerzők a Budafoki Dohnányi Zenekar koncertjén, Tihanyi László kettős opera-ősbemutatója a Müpában.
Ritkán hallani olyan hangversenyt, amelyen a megszólaló művek olyan termékenyen és elgondolkodtatón utalnak egymásra, ahogyan ezt Stravinsky és Steve Reich kompozícióival történt legutóbb, május 18-án a Zeneakadémián, A zenekar mesterei című koncertsorozat Rácz Zoltán vezényelte estjén.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara Stravinsky és Steve Reich műveivel lép a Nagyterem színpadára ez évadbeli utolsó koncertjükön. A május 18-i estet Rácz Zoltán vezényli, fellép továbbá még Borbély László zongoraművész és a Synergy Vocals.
Március 11-én folytatódik a Zeneakadémia Élesben sorozata, amelyen többek között Steve Reich és a dél-afrikai Michael Askill művei, valamint egy Sosztakovics és egy Fritz Kreisler átirat hangzik el az egyetem művészeinek előadásában.
Június 24-én nívós zenei kísérettel megvalósuló táncelőadásokkal és Szent Iván éji mulatsággal zárul az idei év legnagyobb színházi eseménye, a 10. Színházi Olimpia. A színpadi produkcióknak és az azokat követő rendhagyó programoknak a Margitszigeti Színház ad otthont.
2023-ban 20 éves a VeszprémFest. A kétévtizedes prémium zenei fesztivál július 12. és 16. között a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program kiemelt zenei rendezvényeként fennállásának egyik legváltozatosabb programjával ünnepel.
Programkereső
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
Sokan várták már nagy izgalommal a Pesti Színház őszre meghirdetett premierjét, amiben Székely Csaba legújabb darabját, a Kalandfilmet mutatták volna be, Kincses Réka rendezésében. CIKKÜNK FRISSÜLT!
A kulturális kormányzat nyilvánosságra hozta az előadó-művészeti szervezetek támogatására vonatkozó döntését. Több, a működési támogatások csökkentése miatt eleve nehéz helyzetbe került, akár évtizedes sikeres múlttal és figyelemre méltó jelennel rendelkező, közfeladatot ellátó társulat egyáltalán nem kap támogatást.
2023-ban 20 éves a VeszprémFest. A kétévtizedes prémium zenei fesztivál július 12. és 16. között a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program kiemelt zenei rendezvényeként fennállásának egyik legváltozatosabb programjával ünnepel.
A legendás színésznő pályája során olyan emlékezetes szerepeket játszott el, mint a Csongor és Tünde Mirigyje, vagy a Hamlet Gertrúdja, az igazi népszerűséget azonban a Szabó család című rádiós családregény Szabó nénije hozta meg számára.
Ritka és egyedülálló balett érkezik Budapestre június 10-től: a világhírű koreográfus, Boris Eifman 2019-es premierje, A Pygmalion-hatás. A művészt arról kérdeztük, mi a kötődése a komikumhoz, a groteszkhez, és milyen lesz a 21. század táncnyelve.