- Fiatal korában farönkök alá bújva jutott Romániából Magyarországra, de hivatalos áttelepülése előtt a román hatóságok letartóztatták, majd egy évig raboskodott a marosvásárhelyi börtönben.
- Magyarországra érkezése után egy ideig vagonlakó volt egy budapesti pályaudvaron, a Lőrinci Fonóban kapott alacsony fizetéséből tartotta el magát.
- A színház szó szerint megmentette az életét, helyzete miatt már az öngyilkosságot fontolgatta, amikor felvették az Országos Színészegyesület színészképző iskolájába.
- Főként egyszerű parasztembereket, nehéz sorsú figurákat játszott. Szerepeiben mindig tükröződött saját múltja, ettől vált a karakter életszerűvé és elevenné.
- Kétszeres Kossuth-díjas, Érdemes és Kiváló művész, de a főszerepek elkerülték, a kisebb epizódszerepek hozták meg számára a szakmai sikert.
- Őt tartják a színháztörténet egyik legnagyobb Tiborcának. A Bánk bán öreg parasztjának karakterét a mai napig az ő játékán keresztül tanítják a színiiskolákban.
- Közel száz filmben játszott, a legismertebb szerepei a Halálos tavasz alkoholista Mák Pistája és az Emberek a havason Üdő Mártona. De feltűnt a Szent Péter esernyőjében, Az aranyemberben, a Zárt tárgyalásban, a Ludas Matyiban, a Különös házasságban és a Légy jó mindhaláligban is, hogy csak legismertebbeket említsük.
- Szabadidejében verseket és novellákat írt, de önálló kötete sosem jelent meg.
- Halálának évében, 1981-ben portréfilmet készítettek róla.
- A Nemzeti Színház bejáratánál lévő dombormű egyik arcképe Bihari József vonásait örökíti meg.
Fejléckép: Szirtes Ádám és Bihari József (fotó: Szalay Zoltán / Fortepan)