A közlemény kiemeli, hogy a kérdéses időszakban az oktatás jól dokumentált módon zajlott, a vizsgákat is megtartják január végéig, ezt jelenléti ívekkel, vizsgalapokkal, valamint felvételeken rögzített vizsgafeladatokkal is igazolni tudják.
Továbbra is elutasítják, hogy az őszi félévet nulla kredittel érvénytelenítsék, átírva azokat a tavaszi időszakra.
Az aláírók felhívják a figyelmet a Fővárosi Törvényszék december 18-i döntésére is, amely halasztó hatályt rendel el az oktatás felfüggesztésére. Ezekre a tényekre hivatkozva visszautasítják az őszi félév eltüntetését, és aggodalmukat fejezik ki az új vezetőség állásfoglalása miatt.
A tanárok egy része továbbra sem fér hozzá a Neptun rendszeréhez, ahol a hallgatói eredményeket kellene rögzíteniük, aki pedig – értesítés nélkül – mégis visszakapta a belépési jogosultságát, nem tud jegyeket felvinni.
„Mi, az SZFE tanárai pedig azonnali jogvédelmet követelünk az igazságnak! Ne történhessen olyan manipuláció, amely a valós tényeket meghazudtolja!” – írják.
Eközben egy HVG-nek küldött közleményben Ódry Árpád örököse is megszólalt az SZFE ügyében. Az Ódry Színpad névadójának dédunokája, Fischer Gábor az 1934-es, Színművészeti Akadémia ellen irányuló politikai támadáshoz hasonlítja a mostani helyzetet, és a büfében 1964 óta álló szobor kiadását kéri.
„nyomatékosítani akarom azt a megmásíthatatlan szándékomat, hogy a már nevétől és épületétől megfosztott színház első emeletén álló szobor méltó örököseihez kerüljön. De ez nem a vér szerinti örököst jelenti. Nem engem, nem a családomat. Ódry Árpádnak, a művésznek, aki a szabad művészetet védve elég bátor volt megvédeni az Akadémiát, tanítványait, elhárítva a szélsőjobb otromba parlamenti támadásait, azok a méltó örökösei, akik most még bátrabban és még elszántabban védelmezik az Egyetemet, a szabadságot és mindazt, amiért érdemes művésznek lenni.
Én, Fischer Gábor, Ódry Árpád egyetlen olyan élő leszármazottja, aki az Egyetem polgáraként megtapasztalta azt a szellemiséget, amit mindaz a tradíció jelentett, melynek dédapám is részese volt,
felszólítom azokat, akik ebben a pillanatban döntési helyzetben vannak, hogy Ódry Árpád szobrát, ami a nevét viselő színház megszűnésével úgyis okafogyottan foglalja a helyet, adják át örököseinek: a szabad művészeknek, azoknak a bátor oktatóknak és diákoknak, akik ma Magyarországon ébren tartják a szabadság lángját!”
Fejléckép: az Ódry Színpad (fotó: Várhegyi András / Fidelio)