Szilárda

A X. POSzT díjazottjai

2010.06.12. 20:00

Programkereső

A Kasimir és Karoline öt, Az elveszett levél három, a Fodrásznő és az Arturo Ui két-két díjat is kapott.

A szakmai zsűri díjai:

Legjobb előadás:

Szergej Medvegyev: Fodrásznő

Rendező: Viktor Rizsakov

Csokonai Színház, Debrecen 

Fodrásznő - Trill Zsolt, Szűcs Nelli (Csokonai Színház - fotó: SzoFi)
Fodrásznő - Trill Zsolt, Szűcs Nelli (Csokonai Színház - fotó: SzoFi)

Legjobb rendezés: 

Bagossy László

Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline

Örkény István Színház, Budapest

Kasimir és Karoline - Jelenet az előadásból (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Kasimir és Karoline - Jelenet az előadásból (Örkény Színház - fotó: SzoFi)

Legjobb női főszereplő: 

Kerekes Éva

Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése

Örkény István Színház, Budapest

Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Kerekes Éva (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése - Kerekes Éva (Örkény Színház - fotó: SzoFi)

Legjobb férfi főszereplő:

Kovács Zsolt

Ion Luca Caragiale után Rusznyák Aladár nyersfordítása alapján Mohácsi István és Mohácsi János: Az elveszett levél

Pécsi Nemzeti Színház

Az elveszett levél - Pál András és Kovács Zsolt
Az elveszett levél - Pál András és Kovács Zsolt

Legjobb női epizódszereplő: 

Hámori Gabriella

Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline

Örkény István Színház, Budapest

Kasimir és Karoline - Hámori Gabriella, Polgár Csaba (Örkény Színház - fotó: SzoFi)
Kasimir és Karoline - Hámori Gabriella, Polgár Csaba (Örkény Színház - fotó: SzoFi)

Legjobb férfi epizódszereplő: 

Urbán Tibor

Ion Luca Caragiale után Rusznyák Aladár nyersfordítása alapján Mohácsi István és Mohácsi János: Az elveszett levél

Pécsi Nemzeti Színház

Az elveszett levél - Pál András, Urbán Tibor, Szabó Vera
Az elveszett levél - Pál András, Urbán Tibor, Szabó Vera

Legjobb díszlet: 

Ambrus Mária

Bertolt Brecht: Arturo Ui feltartóztatható felemelkedése

Örkény István Színház, Budapest
 
Legjobb jelmez:

Ignjatovic Kristina

Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline

Örkény István Színház, Budapest
  
Legjobb színpadi szöveg:

Parti Nagy Lajos

Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline  - fordításáért

Örkény István Színház, Budapest
  
Különdíj:

Yorick Stúdió, Marosvásárhely & dramAcum, Bukarest

Gianina Cărbunariu: 20/20
 
A nemzetközi zsűri díja:
 
Bodó Viktor

Vinnai, Turai, Róbert, Bodó: Kockavető

Szputnyik Hajózási Társaság - Modern Színház- és Viselkedéskutató Intézet - Labor, Budapest
 

A MASZK Országos Színészegyesület színész zsűri díjai:
 
Legjobb férfi alakítás:

Nagy Péter

Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A revizor

Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg

Rivalda Fesztivál - A revizor, Zalaegerszeg
Rivalda Fesztivál - A revizor, Zalaegerszeg

Legjobb női alakítás:

Szűcs Nelli

Szergej Medvegyev: Fodrásznő

Csokonai Színház, Debrecen
  
A Fidelio Est díjai:
 
Legjobb 30 év alatti színésznő - megosztva:

Béres Márta, Erdély Andrea

The Beach - Albert Camus Közöny című regénye alapján

Kosztolányi Dezső Színház - Urbán András Társulata, Szabadka

Legjobb 30 év alatti színész:

Ötvös András

a versenyelőadásokban nyújtott színészi teljesítményéért

Maya - Ötvös András
Maya - Ötvös András

A közönségzsűri díja:
 
Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline

Rendező: Bagossy László

Örkény István Színház, Budapest
 
A Thália Színház Rivalda-díja:
(vendégjáték a Thália Színházban)
 
Yorick Stúdió, Marosvásárhely & dramAcum, Bukarest

Gianina Cărbunariu: 20/20
 
Gárdonyi Géza Színház, Eger

Fényes Szabolcs - Harmath Imre: Maya
 
Pécsi Nemzeti Színház

Ion Luca Caragiale után Rusznyák Aladár nyersfordítása alapján - Mohácsi István - Mohácsi János: Az elveszett levél