Ezekben az intézményekben nemcsak az energetikai működésben valósul meg a környezettudatos gondolkodás, hanem a hulladékkezelés és üzemeltetés területén is.
A színházak törekednek a minél szélesebb körű újrahasznosításra, zöld szervezetekkel, cégekkel való együttműködésre,
de a Projekt résztvevői közös színházi programok, fellépések megvalósításán is dolgoznak.
Ennek érdekében terveik között szerepel egy öko-tudatos színházi szakmai szervezet létrehozása, ami összefogja azokat a társulásokat, amik különösen nagy figyelmet fordítanak a fenntartható jövőre.
A kezdeményezés erejét és az ügy tisztaságát mutatja, hogy egyre több kulturális intézmény keresi a zöld színházi társulás lehetőségét.
Szemléleti és technológiai forradalom küszöbén állunk, minden döntésünkkel közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy ezt a fejlődést az öko-tudatosság mentén érjük el” – mondta el Papp Endre, a Jövő Nézőiért – Zöld Színházi Projekt vezetője, hozzátéve, hogy a környezettudatos szemlélet példaként szolgálhat mások számára is.
Kapcsolódó
Ha nem sikerül megállítani a felmelegedést, hogyan lesznek előadások este hétkor?
A klímaváltozás témája eddig is megjelent a hazai színházaknál, de idén jutottak el odáig, hogy az intézmények maguk is aktívan tesznek fenntarthatóságért és az ökológiai lábnyomuk csökkentéséért. Körbenéztünk, kik és hogyan próbálják zöldebbé tenni működésüket.
A kezdeményezéshez – aminek egyik fontos eleme volt egy, a klímaváltozás hatásairól szóló kiállítás a Miskolci Nemzeti Színházban – elsőként a Bartók Kamaraszínház, a kaposvári Csiky Gergely Színház, a Jurányi Ház és a FÜGE Produkció, a Katona József Színház, a Kultkikötő, az Örkény István Színház, a Rózsavölgyi Szalon, a Szentendrei Teátrum, valamint a Stúdió K Színház csatlakozott.
Novemberben további hét színházzal bővült az öko-tudatosságot hirdető intézmények sora: a Manna Produkció, a Budaörsi Latinovits Színház, a Trafó Kortárs Művészetek Háza, a Budapesti Bábiszínház, a MU Színház, a Centrál Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad kapcsolódott a Projekthez.
A fejléckép alkotói: Borovi Dániel, Éder Vera, Grósz Róbert, Kállai-Tóth Anett, Nagy Gergő, Sárosi Zoltán, Kemendi Balázs (forrás: Szentendrei Teátrum)