Színház

A főpolgármestertől várnak segítséget a Kolibri ügyében

2025.01.22. 09:55
Ajánlom
A Magyar Színházi Társaság arra kéri Karácsony Gergelyt, kezdjen egyeztetést a Kulturális és Innovációs Minisztérium tárcavezetőjével a kialakult „rendkívül méltatlan” helyzet megoldására.

Közleményt tett közzé január 22-én a Magyar Színházi Társaság, amelyben arról írnak, meglátásuk szerint veszélybe került a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház által teremtett érték azzal, hogy Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter Zalán Jánost nevezte ki a teátrum élére.

Egyáltalán nem látjuk biztosítottnak a nemzetközileg is kimagasló és innovatív szakmai, pedagógiai program folytatását a Kolibri Színházban

– fogalmaz a színházi érdekvédelmi szervezet, amely Karácsony Gergely főpolgármesterhez fordul azzal a kéréssel, kezdjen egyeztetést a Kulturális és Innovációs Minisztérium tárcavezetőjével a kialakult „rendkívül méltatlan” helyzet megoldására.

A Kolibri Színház tulajdonosa a Fővárosi Önkormányzat, noha az intézményt közösen működteti a kultúráért felelős minisztériummal. „Ha egy nyertesnek nyilvánított pályázatból az derül ki, hogy a pályázó nem tartja kötelezően követendőnek a gyermek- és ifjúsági színház közszolgáltatási céljait, hiszen azokat akár meg is változtatná – ez önmagában elég indok arra, hogy a tulajdonos lépjen” – írják.

Fejléckép: Karácsony Gergely (fotó/forrás: Karácsony Gergely Facebook-oldala)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Udvaros Dorottya levesestáljai a Néprajzi Múzeumban

A Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas színművész megnézte az intézmény Hétköznapi luxus – A királyné asztalától a parasztházig című kiállítását, ahová személyes tárgyait is magával vitte. A látogatásról videó is készült.
Klasszikus

Ez volt az év koncertje 2025-ben

Amilyen színes volt az elmúlt év, olyan változatosnak bizonyultak olvasóink kedvencei: sztárzenekar hangversenye világhírű szólistával, tehetséges fiatalok kamarakoncertje és vidéki fesztivál előadása is szerepel az élbolyban.
Klasszikus

Visszatérő világhírű szólista lép fel a Concerto Budapesttel

Két év után ismét Augustin Hadelich Grammy-díjas hegedűművész, a Yale School of Music tanára lesz a Concerto Budapest vendége az együttes két januári koncertjén.
Színház

Karácsony Gergely: „Amíg csak a saját sérelmeinkből indulunk ki, elbeszélünk egymás mellett”

A Kőszegi Várszínház és a Karinthy Színház január 16-án koprodukcióban mutatja be a Kőszegi Vár Lovagtermében A fiú című előadást. Az előadás főszereplőjét, Karácsony Gergelyt kérdeztük, akinek nem ez az első találkozása a szerző, Florian Zeller világával.
Vizuál

Enyedi Ildikó: „A legtöbb fa eléggé introvertált, egyik sem túl szószártyár”

Enyedi Ildikó új filmjében arra mutat rá, miért fontos megbékélni azzal a felismeréssel, hogy a világot sohasem fogjuk tudni hiánytalanul megérteni. Az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt magyar rendezőt legújabb alkotása, a Csendes barát kapcsán kérdeztük.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház gyász

Elhunyt Koltai János

A Jászai Mari-díjas színművész, díszlettervező, filmrendező és képzőművész kilencvenéves volt. Halálhíréről Nagybaczoni Nagy Kati számolt be közösségi oldalán.
Színház magazin

A nemzet csalogánya idős korában is megszívlelte a kritikát – 100 éve hunyt el Blaha Lujza

A Népszínház ünnepelt primadonnájaként nemcsak szerepeivel, hanem egész személyiségével egy korszak életérzését testesítette meg. Száz éve hunyt el a magyar színháztörténet egyik legnagyobb hatású alakja, Blaha Lujza – Gajdó Tamás színháztörténész beszélt róla a Fideliónak.
Színház hír

Ösztöndíjpályázat fiatal színművészek részére – február 13-ig lehet jelentkezni!

A Vidéki Színházigazgatók Egyesülete 2026-ban is pályázatot hirdet egyszeri, 500 000 Ft összegű színművészeti ösztöndíj elnyerésére, vidéki színházakban dolgozó fiatal színművészek számára, a fővároshoz képest korlátozottabb munkalehetőségekből adódó hátrányok kompenzálására.
Színház interjú

Karácsony Gergely: „Amíg csak a saját sérelmeinkből indulunk ki, elbeszélünk egymás mellett”

A Kőszegi Várszínház és a Karinthy Színház január 16-án koprodukcióban mutatja be a Kőszegi Vár Lovagtermében A fiú című előadást. Az előadás főszereplőjét, Karácsony Gergelyt kérdeztük, akinek nem ez az első találkozása a szerző, Florian Zeller világával.
Színház kritika

Könnyed kálvária – a Santa Lolita Marosvásárhelyen

Dolores túl jó – annyira, hogy a férje elhagyja érte. A nő kétségbeesetten keresi az egységet, miközben önfeláldozása akkor sem szűnik meg, amikor lefekszik a fél várossal. A marosvásárhelyi Santa Lolita megemberüléstörténet, nem akar sokkolni, de tanít. Santa Lolita kritika.