Színház

A Harag György Társulat az Új Színházban

2011.01.15. 09:00
Ajánlom
A Leánder és Lenszirom, valamint a Három nővér előadásaikkal vendégeskedik a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata az Új Színházban.

2010. január 16-án és 17-én az Új Színházban Keresztes Attila, a társulat művészeti igazgatója rendezéseit láthatja a közönség.

Szilágyi Andor darabja, a Leánder és Lenszirom zenés meseelőadása a kicsikhez szól. Meséhez méltóan kalandok, varázslat és természetesen erőpróbák sora követi egymást, ám végül minden jóra fordul. Az átok megtörik, Leánder és Lenszirom egymásratalál, sőt, mindvégig hű szolgáik, Bogyó és Csibecsőr szerelme is beteljesül. Az előadás zenéjét Incze G. Katalin szerezte, az előadás főbb szereplői: Nagy Antal, István István, Lőrincz Ágnes, Vencz Stella, Rappert Gábor, Galló Ernő m.v., Varga Andrea, Némethy Zsuzsa, Nagy Csongor, Gaál Gyula, Csiki Orsolya.

A Magyar Színházak XXII. Kisvárdai Fesztiválján is díjazott Csehov Három nővér előadása szembesít azzal, hogy ezek a szereplők és ezek a vágyak ma is élnek, köztünk, bennünk vannak. Mindannyian vágyakozunk a magunk Moszkvája után, s csupán rajtunk áll, hogy elérjük-e valaha.

Szereplők: Nagy Csongor, Csiki Orsolya, Némethy Zsuzsa, Vencz Stella, Varga Andrea, István István, Rappert Gábor, Nagy Antal, Péter Attila-Zsolt, Bíró József m.v., Zákány Mihály, Méhes Kati, Nagy Orbán, Gaál Gyula.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

Kihirdették a Színikritikusok Díjának jelöltjeit – A Katona és a szombathelyi Takarásban a rekorder

A Színházi Kritikusok Céhe 47. alkalommal adja át a Színikritikusok Díját, amellyel a 2025/2026-os évad kiemelkedő színházi teljesítményeit ismerik el. Az előadások között a szombathelyi Takarásban, a színházak versenyében a Katona József Színház a rekorder.
Plusz

Generációk közös hangja – programajánló a Sziget mínusz egyedik napjára

Augusztus 9-én, vasárnap, a Sziget Mínusz Egyedik Napján minden idők egyik legnagyobb hazai zenei összefogása valósul meg a Nagyszínpadon.
Színház

Új bemutatókkal és változatlan jegyárakkal indul a Veres 1 Színház tizenharmadik évada

Meghirdette 2026/27-es évadát és bérleteit a Veres 1 Színház. A társulat két saját bemutatóval készül, és repertoáron maradnak az elmúlt évek legnépszerűbb előadásai is.
Vizuál

A festők festője, akit méltatlanul elfeledtünk – A Velázquez-rejtély a mozikban

Augusztus 20-án érkezik a magyar művészmozikba A Velázquez-rejtély, Stéphane Sorlat dokumentumfilmje, amely a barokk festészet egyik legnagyobb, mégis méltatlanul alulértékelt mestere, Diego Velázquez életét és művészetét mutatja be.
Plusz

Tangó, történetek, zene és kertmozi – nyári programkavalkád Terézvárosban

Augusztus közepén ismét megtelnek élettel az Eötvös10 terei és Terézváros szabadtéri helyszínei. Zsonglőrködés és közös alkotás, tangó a Hunyadi téren, zenés időutazás az Andrássy úton, intim teraszkoncert, kertmozi és K-pop táncverseny is várja a közönséget.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház hír

Kihirdették a Színikritikusok Díjának jelöltjeit – A Katona és a szombathelyi Takarásban a rekorder

A Színházi Kritikusok Céhe 47. alkalommal adja át a Színikritikusok Díját, amellyel a 2025/2026-os évad kiemelkedő színházi teljesítményeit ismerik el. Az előadások között a szombathelyi Takarásban, a színházak versenyében a Katona József Színház a rekorder.
Színház ajánló

Új bemutatókkal és változatlan jegyárakkal indul a Veres 1 Színház tizenharmadik évada

Meghirdette 2026/27-es évadát és bérleteit a Veres 1 Színház. A társulat két saját bemutatóval készül, és repertoáron maradnak az elmúlt évek legnépszerűbb előadásai is.
Színház ajánló

Nem maradunk nyáron se budaörsi színház nélkül, három előadás is utazik!

A szeptemberi évadkezdést megelőzően augusztusban három alkalommal is találkozhat a közönség a Budaörsi Latinovits Színház előadásaival. A répakirály és a Cyrano de Bergerac a Városmajori Szabadtéri Színpadon, míg az Ivánka bácsi Gyulán lesz látható.
Színház hír

Szeptemberben jelentik be a Kaszás Attila-díj idei jelöltjeit

Szeptember elején hozzák nyilvánosságra a Kaszás Attila-díj idei jelöltjeit, tudta meg a Fidelio. A jelöltállítás nyár végéig lezajlik, ezt követően a közönség szavazatait várják.
Színház hír

„Nem aláztam meg senkit” – megszólalt Pataki András Farkas Franciska ügyében

A Színház- és Filmművészeti Egyetem osztályvezetője azután adott ki nyilatkozatot, hogy Farkas Franciska beszámolóját követően az SZFE vezetése belső vizsgálatot indított a színművész – nemzetiségi kultúrák specializáció felvételijén történtekkel kapcsolatban.