Horváth Kristóf, Kovács Dániel Ambrus, Pass Andrea, Péterfy-Novák Éva és Péterfy Gergely, Szabó Borbála, Tasnádi István és Vinnai András tizenegy helyszínre álmodtak előadást, melyek 15 percben mesélnek a múltról és jelenről, olykor fellebbentve egy-egy ismert vagy kevésbé ismert történelmi eseményt is.
A helyszínekre érdemes egyedül érkezni, hiszen a jeleneteknek pont az a célja, hogy a néző – illetve hallgató – elmerülhessen a történetekben. Ehhez pedig ki kell zárnia a külvilágot, más értelmezéseket, illetve a környezete visszajelzéseit.
A képzeletbeli túrákat néhány instrukció is segíti, ezekkel maguk a drámaírók látják el a résztvevőket,
így aki betartja a napszakra és mozgásra vonatkozó ajánlásokat, egészen biztosan másképpen látja majd például a Margitszigeti Vadasparkot, vagy éppen az őrségváltást az Országház előtt.
Budapest felfedezését térkép segíti, amely elérhető a Jurányi Ház oldaláról, az élményhez pedig nincs szükség másra, csak egy telefonra, internetkapcsolatra és egy fülhallgatóra.
A szerzők körbevezetnek a Margitszigeten, mesélnek a Szent Lukács Gyógyfürdő két platánfájáról, sétára hívnak a Városmajorban és bevezetnek a Központi Vásárcsarnok forgatagába.
Bár jelenleg tizenegy hangjáték érhető el, a szervezők bíznak benne, hogy évad végéig ez a szám megháromszorozódik, és nyárra a legjelentősebb találkozási pontokhoz, eseményekhez és alkotásokhoz kapcsolódhat majd egy-egy minidráma.
A jelenleg elérhető előadások:
- Pass Andrea: Hangjáték két platánfára, Frankel Leó u. 25–29.
- Pass Andrea: Az Operaház őrzői, Andrássy út 22.
- Péterfy-Novák Éva és Péterfy Gergely: Daráló, Központi Vásárcsarnok
- Vinnai András: Álomőrség, Kossuth tér 1–3.
- Szabó Borbála: Csoportterápia, Filozófusok kertje
- Kovács Dániel Ambrus: Gólya, Margitszigeti Vadaspark
- Kovács Dániel Ambrus: Szökőkút, Mechwart liget
- Tasnádi István: Vérmező/Városmajor, a helyszín megegyezik az előadás címével
Fejléckép: Tasnádi István is kilátogatott a hangjátéka helyszínére (fotó: Vollmuth Krisztián / Jurányi Ház)