Négy nap alatt csaknem 17 millió forint gyűlt össze a színház támogatására, az intézmény a befolyt összeget a dolgozók bérének kifizetésére fordítják. Az adományok az ország egész területéről érkeztek, sőt küldtek pénzt a határon túlról is: Kolozsvárról, az izraeli Yad Hanából, a svéd Boråsról, Londonból és Brooklynból is.
Az Átrium a pénzadományon felül hálás a közösség létrejöttéért is.
„Ez a közösség rendkívül sokszínű és összetett, a közös nevezője ez a hely, ami ad nekik valamit”
– írták Facebook-bejegyzésükben, hozzátéve, hogy az üzenetekből kitűnik, valami olyasmi zajlik, ami nagyon ritka, és a kezdeményezés rávilágít arra, hogy kizárólag a sikeres működéshez a közösség szabályainak kell megfelelni.
A bezárás hírére komplett cégek is a színház mellé álltak: a sort a Jedermann Cafe kezdte, aki egy kávéra invitálta az Átrium szimpatizánsait, ígéretet téve arra, hogy július 7-én a kávék után befolyt összeget átadják a színháznak.
Az Átrium Bisztró is kinyit aznap, reggel 8 órától este 6 óráig várva a betévedőket.
Este az Átrium Staff Zenekar játszik, ahol támogatói jegyet is válthatnak a nézők.
Budapest számos vendéglátóhelye és intézménye csatlakozott hozzájuk: a Csiga Cafe, a L’Amande, a Fellini Római, a Madhouse, a Mad Garden Buda, a Stikli, a The Planteen, a Real Food by The Planteen, a Cake To Go Budapest, a Szabad Bisztró, a Kettőpontnulla Oktatási Központ, a Board Game Cafe és a Maminti Kuckó, de vidéki helyszíneket is találni. A szentendrei Ur Eleonóra Galéria, a váci Libra Deli, a gödöllői Caravella, a badacsonyörsi Vánkos, a tatai Malom és Kacsa és a szigethalmi Akácos-Marika mind támogatásáról biztosította az Átriumot.
Július 4-én megnyílt a külföldi támogatási rendszer is, ami az alábbi oldalról érhető el. A magyar felület pedig ITT kapott helyet.
Fejléckép: Átrium (forrás: Átrium)