A következő időszak a változás jegyében zajlik majd – vezette fel az évadot megelőző sajtótájékoztatót Olt Tamás ügyvezető igazgató, aki a játszott darabok kiválasztásánál is kiemelten fontosnak tartotta a sokféleséget.
Nyáron arculatváltáson és felújításon esett át a Karinthy Színház: megújult a logó, a kísérőkiadványok, de az épületben is történtek átalakítások. Korszerűsítették a színpadi világítást, és néhány helyiségben tisztasági festést végeztek.
Új játszóhelyet is kap a színház, ennek kialakítása a hozzá tartozó próbateremmel együtt folyamatban van.
„Az új évadban benne van Karinthy Márton örökségének tisztelete és egy új íz is” – vette át a szót Berettyán Nándor művészeti vezető, aki hangsúlyozta, hogy a következő szezontól nagyobb figyelmet kapnak a színpadon játszó művészek. „Fontosnak tartom, hogy ne elsősorban rendezőkben, hanem színészekben gondolkodjunk”.
Ennek jegyében hirdették meg az új előadásokat is. A Színházi Olimpia mellett, melynek keretében különböző nemzetiségű társulatokat látnak vendégül és mesemondó fesztivált is szerveznek, a 2022/23-as évadban hat bemutatót tart a Karinthy Színház. Ezek nagyrészt ősbemutatók. A szarvaskirályt már láthatta a közönség, hiszen a Gyulai Várszínházzal közös produkció nagy sikerrel debütált augusztusban a Várszínpadon. Carlo Gozzi vásári komédiáját szeptember 24-től játssza a budapesti színház.
Októberben a grafikusként és festőként is ismert drámaíró és rendező, Valère Novarina darabja kerül színre, Imígyen szóla Louis de Funès címmel, Mészáros Tibor színművész és Kéméndi Tamás harmonikaművész közreműködésével.
Kifejezetten Bodrogi Gyula számára írta Valcz Péter és Olt Tamás a Nagymester című vígjátékot, melyet a színművész – bár a konkrét szövegkönyvet még nem kapta kézhez – igazi jutalomjátéknak tart.
2023 egy krimivel kezdődik a Karinthy Színházban, ugyanis egy fiatal belga írónő, Amélie Nothomb Ördögi kozmetika című darabját mutatja be a teátrum, Ilja Bocsarnikovsz rendezésében. Az orosz rendező nem ismeretlen a magyar közönség számára, hiszen számos előadást jegyez Magyarországon, legutóbb A mi kis városunkat állította színpadra a Kecskeméti Katona József Színházban.
Az évad második felében a társulat megemlékezik a Karinthy Színház legendás alapító-igazgatójáról, Karinthy Mártonról is, akinek tiszteletére Karinthy Frigyes A bűvös szék című egyfelvonásosa kibővített formában lesz látható.
A szezon utolsó premierjére áprilisban kerül sor, Fejes Endre Vonó Ignác című komédiáját Verebes István rendezi. A darab megidézi a commedia dell’ arték világát, és izgalmas kihívásokat tartogat a játszók, többek között Balázs Andrea számára, aki 20. évadát kezdi a Karinthy Színházban.
„Nincsenek szerepálmaim, csak emberálmaim”
– mondta a színésznő, ki nem először dolgozik együtt Verebes Istvánnal. Az új munka ráadásul szorosabbra is fűzte a viszonyukat, ugyanis, a rendező kifejezetten Andreára keresett darabot, amit nagy megtiszteltetésként élt meg, hiszen ilyen „megbízást” mindössze egyszer kapott művésztől: Margitai Ági hívta fel ezzel a kéréssel, évtizedekkel ezelőtt.
„Fontosnak tartom a »karinthyságot«!” – zárta szavait Balázs Andrea, majd csatlakozott az igazgató záró gondolatához, mely szerint telt házakat és mosolygó embereket szeretnének látni a következő évadban.
Fejléckép: Bodrogi Gyula és Balázs Andrea a Karinthy Színház sajtótájékoztatóján (fotó: Vass Antónia)