Május 20-án megtelt a Marczi belső kertje a LOUPE Színházi Társulás feliratkozóival és barátaival.
Az alapítók, Horváth János Antal, Lengyel Tamás, Lovas Rozi, Molnár Áron, az Árvák című előadásuk sikerén felbuzdulva hozták létre a formációt, hogy olyan társadalmi témákat dolgozzanak fel, amelyek sokunk számára fontosak lehetnek. Ez a jelenlegi színházi helyzetben súlyos vállalkozás, de a Loupe hisz a szabad művészet erejében.
Az állami támogatásoktól független társulat jegybevételből és mikroadományokból tartja fenn magát, és a jövő évadban négy új bemutatót is tervez a Marczin, ahol befogadó otthonra talált a csapat.
Vámos Ágnes, a Marczi ügyvezetője így nyilatkozott:
Büszkék vagyunk rá, és borzasztó inspiráló látni is, ahogy az elmúlt hónapokban nagyszerű és elgondolkodtató, rendre telt házas előadásokat és mélyreható élményeket nyújtottak közönségüknek.
Az évad során szembesültünk kihívásokkal, de a kreativitás és a lelkesedés mindig a segítségünkre volt. Mi továbbra is számítunk a jelenlétükre és izgatottan várjuk az újdonságokat.”
Molnár Áron, Rainer-Micsinyei Nóra, Bata Éva és Horváth János Antal az évadbejelentésen (Fotó/Forrás: Lengyel Zsombor / Marczibányi téri Művelődési Központ)
Az évad még véget sem ért, de a következő szezonra már új tervekkel és ötletekkel készülnek, hogy továbbra is progresszív és provokatív előadásokkal lephessék meg a közönséget.
A következő évad bemutatóinak sora Cordelia O’Neill Bármi lehetséges, ha elég erősen gondolsz rá című darabjával kezdődik, amelyben Sodró Elizát és Rusznák Andrást láthatják majd a nézők. A 2021-ben megjelent angol dráma egy hétköznapinak tűnő szerelmi történetet mesél el, amit megkeserít a pár közös gyermekének elvesztése. A téma mélysége ellenére a szöveg sokszor nagyon vicces, így feloldásra is számíthatnak a nézők.
A következő, egészen különleges bemutatót a 2024-es év Valentin-napjára időzíti a csapat. Az egyelőre cím nélküli előadás
Sean O’Casey A kezdet vége című darabjának ötletéből indul ki, a modern párkapcsolatok dinamikáit, lényegükből fakadó problémáit, szórakoztató, hétköznapi helyzeteit járja körbe,
a cirkusz, a zene és a színház ötvözetében. Az artistamutatványokat Molnár Áron, Mohai Tamás és Sztarenki Dóra színészeknek a világhírű Cirque de Soleilből ismert magyar artista, Frányó Viktor tanítja be, Duda Éva koreográfus közreműködésével. A nézők egy lélegzetelállító, a színház határait minden értelemben feszegető előadást láthatnak majd.
Előreláthatólag márciusban mutatja be a csapat Dennis Kelly Lányok, fiúk munkacímű monodrámájat, amelyben Lovas Rozi mesél egy szívszorítóan szórakoztató történetet a szerelemről, az anyaság és a karrier vélt vagy valós egyensúlyáról, a családon belüli erőszakról és a gyászról. Dennis Kelly szövege az Árvákhoz hasonlóan éles, vicces, kemény és megható.
Utolsó bemutatóként egy nyári szabadtéri előadással készülnek, a 2024-es labdarúgó EB-re időzítve. A Becsapódáshoz hasonlóan a színészek improvizációiból írt történetben
egy vidéki kocsmában nézi egy társaság a magyarok meccsét, közben pedig felsejlik a társadalmi mobilitás, a szegregáció, a rasszizmus témája
és a vidék és a város közötti átjárhatatlan szakadékból adódó feszültség. Az előadás létrehozásában többek között Molnár Áron, Bata Éva és Rainer-Micsinyei Nóra vesz majd részt. Az előadás a 2024/25-ös évadtól a Marczi színháztermében lesz látható.
A csapat összes előadásához készül magyar és angol felirat is, hogy hallássérült és külföldi nézőik is részesülhessenek a színházi élményből.
A társulás első, teljes évadához új arculatot is szeretne, ezért arculattervezési pályázatot hirdetnek. A pályázati kiírás itt olvasható. Az elbírálásnál nem kötelező szempont, de előnyt élveznek azok az alkotók, akik művészeti felsőoktatásban tanulnak. Ezzel is a pályakezdő művészeket kívánják támogatni.
További információ az évadról itt érhető el. >>>
Fejléckép: Horváth János Antal (fotó/forrás: Czvitkovits Judit / Füge Produkció)