„Azért hoztuk létre az iskolát, hogy azt a gondolatiságot, amit az SZFE-s tanulmányaink alatt a tanárainktól kaptunk – és ami úgy érezzük, hogy egyre kevésbé lesz elérhető, de nagyon hiszünk benne – továbbadhassuk a diákoknak” – mondta el a Fideliónak Csiby Gergely.
A stúdió foglalkozásai nem szorítkoznak kizárólag egy tanteremre, a szervezők igyekeznek változatos programokat biztosítani a fiataloknak.
A színészmesterség-, beszéd-, ének- és mozgásórákon túl havi rendszerességgel szerveznek majd közös színházlátogatást.
Ezek többségében olyan előadások, amelyekhez a művésztanárok is kapcsolódnak valamilyen formában – ilyen például a Rózsavölgyi Szalonban a Churchill és Garbo vagy a Keresztül-kasul, illetve a Bethlen Téri Színházban A pillangók szabadok, amely Csiby Gergely első rendezése és Szántó Balázs is játszik benne.
A színház mellett a lovaglás is fontos része lesz az oktatásnak, a stúdió ugyanis részben az immár negyedik éve sikerrel futó Equus Kör nyári táborának továbbélése.
Az év során több művész is becsatlakozik majd vendégtanárként egy-egy órán, a tervek szerint például Wunderlich József is visszatér, akivel a diákok a lovas táborban már találkozhattak a zenés színészmesterség órákon.
Mindemellett fontos megjegyezni, hogy az iskola nem egy végzettséget adó felsőoktatási intézmény előkészítője, és a szervezők nem is ezzel a céllal indítják a képzést. Az október 10-re meghirdetett felvételin is inkább arra kíváncsiak, hogy a jelentkezőknek mi a céljuk: szeretnének-e elmélyedni a színház világában, vagy kikapcsolódásként tekintenek a foglalkozásokra, ami kiszakítja őket a mindennapos iskolai közegből. A résztvevők motivációjához alakítják majd a képzési programot.
„Olyanokkal szeretnénk együtt dolgozni, akik kíváncsiak a világra és szeretnének a színházon keresztül valamit magukról, a többiekről, ezáltal pedig a körülöttük lévő világról és aktuális helyzetről”
– mondta Csiby Gergely, hozzátéve, hogy egy nyitott, szabad és kíváncsi műhely szeretnének létrehozni.
A Studio minden második vasárnap 10.00-13.00 óráig várja majd a csoport tagjait. A havi részvételi díj 14.000 Ft, amely tartalmaz hatszor 60 perc tréninget a Stúdió vezetőivel (Csiby Gergely, Király Dániel, Szántó Balázs, továbbá meghívott tanárok), a szükséges szövegkönyveket, illetve szervezett, kedvezményes színházlátogatásokat.
A közös drámajátékkal egybekötött felvételi beszélgetésre október 10-én 10.00 órakor kerül sor a K11 művészeti központban. 16-18 éves, középiskolás fiatalok jelentkezését várják, külön felvételi anyaggal nem kell készülni.
További információ a központ oldalán érhető el.
Fejléckép: Foglalkozás az Equus Kör táborában (fotó: Juhász Éva)