Összegyűjtöttünk néhány érdekességet kivételes pályafutásáról:
1. Bár egyke volt, a családban sok gyerek vette körül, és a nagyszülei is a közelében laktak. Már gyerekkorától vonzotta a színpad, azonban a sportban is jeleskedett: a magyar ifjúsági díjugrató lovasválogatott tagjaként versenyzett.
2. A lovaglást a főiskola alatt sem hagyta abba, azonban az egyik versenyen olyan súlyosan megsérült, hogy heteket kellett kórházban töltenie kell. Ekkor döntötte el, hogy végleg a színészet felé fordul.
3. A Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után, 1964-ben a Pécsi Nemzeti Színházhoz szerződött.
Még fél évet sem töltött a társulatnál, amikor Várkonyi Zoltán már vendégművésznek hívta a Vígszínházba, a következő évadtól pedig leszerződtette.
4. Pályafutása során olyan művészekkel dolgozott együtt, mint Ruttkai Éva, Sulyok Mária, Páger Antal vagy Bulla Elma.
5. A Színművészeti utolsó évében találkozott későbbi férjével, Rózsa Jánossal, aki akkor kezdte a főiskolát. Kapcsolatuk nehezen indult, ugyanis a színésznő édesapja nagyon szigorú volt, és nem engedte őket kettesben nyaralni. Judit 22 éves volt, amikor összeházasodtak, később úgy nyilatkozott a házasságukról, hogy bár előfordult, hogy kevesebbet voltak együtt, mindig érdekelte őket, hogy mit csinál a másik, így a hullámvölgyeket is könnyebben vészelték át.
6. A színházban számos főszerepben láthatta a közönség, nagy szerepálma, Mirandolina viszont csak később találta meg. A Vígszínház eredetileg a Nyaralás-trilógiát tűzte műsorra, ami ugyan siker volt, azonban a színésznő úgy érezte, hogy nem tudott benne igazán kiteljesedni, Mirandolinát viszont szívesen játszana.
Várkonyi Zoltán Halász Judit jutalomjátékának szánta a darabot, amit ő a legjobb tudása szerint sikerre is vitt.
7. Színházi munkái mellett közel 40 filmben szerepelt, ezek közül a legismertebb Szabó István Szerelmesfilmje és az Álmodozások kora, de tévéjátékokban is gyakran feltűnt.
8. Rajongása a versek iránt egész életében elkíséri, ennek legjelentősebb példája, hogy Ikrek hava címmel lemezt készített Radnóti Miklós verseiből, és műfajt teremtett azzal, hogy magyar költők verseit tolmácsolta megzenésített formában a gyerekeknek.
9. Magyarországon elsőként vehette át a lengyel gyerekek által alapított Mosolyrend Lovagjának járó kitüntetést, melyet II. János Pál pápa is megkapott.
10. 2003-ban Presser Gáborral együtt az UNICEF Magyar Bizottságának jószolgálati nagykövete lett, hároméves megbízatásukat később további három évvel meghosszabbították.
Fejléckép: Halász Judit (fotó: Emmer László / Vígszínház)