„Külön öröm számunkra, hogy egymás utáni két évben is a Miskolci Nemzeti Színház művésze kapta az elismerést, hiszen 2021-ben Bodoky Márkot jutalmazták a Soós Imre-díjjal” – gratulált Mészöly Annának a Miskolci Nemzeti Színház vezetősége.
A színésznő 1995-ben született Kecskeméten, érettségi után felvételt nyert a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, ahol 2018-ban diplomázott.
Már egyetemi évei alatt láthatta a nagyközönség, első nagyobb szerepét a 2016-os A martfűi rémben kapta, melyben Patai Erzsébetet alakította.
2018-ban szerződött a Miskolci Nemzeti Színházhoz, melynek azóta is tagja. Olyan előadásokban láthatták a nézők, mint A velencei kalmár, a Hegedűs a háztetőn, a Vadkacsa vagy A Mester és Margarita.
Színházi szerepei mellett továbbra is megtalálják filmes munkák, 2019-ben Tasnádi István Egy másik életben című alkotásában Medikát, Bodzsár Márk Drakulics elvtársában pedig Takács Valériát alakította.
Böröndi Bence generációjának egyik legsokoldalúbb és legambiciózusabb színésze, aki azonos intenzitással jeleskedik vígjátéki buffóként, romantikus szerelmesként, tragédiákban gyilkosként vagy a kortárs dráma hepciás kisembere szerepében
– írta laudációjában a Budaörsi Latinovits Színház vezetősége.
Böröndi Bence 1989-ben született Sopronban, gyerekként két terület érdekelte igazán: a foci és a színház. A sporttal töltött évek igazi csapatjátékossá tették, ami nagy segítség neki a színházi munkái során.
Érettségi után a Keleti István Művészeti Iskolában folytatta tanulmányait, ahol gyakorlati évében az Új Színház stúdiójába került. Ezután nyert felvételt a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, ahol oszlopos tagjává vált a később Sztalker Csoport néven ismertté vált független csapatnak.
Az egyetem gyakorlati évét már a Budaörsi Latinovits Színházban töltötte, ahol a Sztalkerrel közösen készített Liliomfi című előadás Szellemfijét alakította.
Diplomaszerzés után, 2016-ban már társulati tagként játszott Budaörsön, ahol láthatta már a közönség Orsztészként az Elektrában, Luckyként a Godot-ban, Arbegyinként az Álarcosbálban vagy Querubinként a Figaro házasságában.
Emellett továbbra is aktív résztvevője a Sztalker Csoport munkájának, több produkciójukban is játszik, valamint szívesen működik közre egyetemisták vizsgafilmjeiben is.
A Gobbi Hilda-életműdíjat átvevő Stenczer Béla 1981-ben szerzett diplomát az ELTE-n, 1990 óta a Pécsi Nemzeti Színház tagja. Színházi emberként már a kezdetektől kiemelkedő szerepet vállalt a város kulturális életében, így a Pécsi Országos Színházi Találkozó lebonyolításában is. 2010-ben a fesztivál ügyvezető igazgatója lett, a tisztséget 2016-ig töltötte be.
A pécsi nézők színpadon is számos alkalommal találkozhatnak vele, legutóbb az Otthol, édes otthol Kunó bácsijaként lépett a deszkákra.
Munkásságáért számos díjjal jutalmazták, a Nívódíj mellett kétszer is megkapta a BAT Közönségdíját, az Ambassador gyűrűt, a Megyei Príma Díjat, a Szendrő József-díjat, valamint Pécs Város Pro Communitate díját.
Fejléckép: Mészöly Anna, Böröndi Bence és Stenczer Béla (forrás: Radnóti Színház / Budaörsi Latinovits Színház / Miskolci Nemzeti Színház)