Színház

Az Átrium új bemutatója minden határon túl

2022.03.04. 14:35
Ajánlom
Sírás és vigadás, vita és muzsika, sérelmek és fájdalmak, határon innen és minden határon túl – készül az Átrium és a Kosztolányi Dezső Színház közös előadása, A trianoni csata Alföldi Róbert és Péterfy Bori szereplésével. Bemutató: március 12-én az Átriumban.

Az Átrium ezúttal a határon túli színjátszás egyik legprogresszívebb társulatával, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színházzal közösen készül bemutatójára. Az ötfős szabadkai társulathoz – Búbos Dávid, Fülöp Tímea, Kucsov Borisz, Mészáros Gábor és Verebes Andrea – három színész csatlakozott az Átrium csapatából – Alföldi Róbert, Kovács Máté és Péterfy Bori –, azzal a szándékkal, hogy két nézőpont ütközzön a színpadon: mi történt száz év alatt a határon innen és túl velünk, magyarokkal együtt és külön külön.

Fidelio-1-Atrianonicsata-proba-MeszarosGaborVerebesAndreaAlfoldiRobertPeterfyBoriKucsovBoriszBubosDavidFulopTimea-fotoCMeszarosCsaba-142415.jpg

Mészáros Gábor, Verebes Andrea, Alföldi Róbert, Péterfy Bori, Kucsov Borisz, Búbos Dávid és Fülöp Tímea A trianoni csata próbáján (Fotó/Forrás: Mészáros Csaba / Átrium )

A rendező a szabadkai társulat vezetője, Urbán András, aki dolgozott már korábban is az Átriumban, a Mefisztó című produkció rendezőjeként, ami Alföldi Róbert főszereplésével azóta is sikerrel van műsoron.

Most nem egy megírt irodalmi mű, hanem a színészek személyes történetei, improvizációk és tematikus jelenetek által készül a végleges darab, amihez a trianoni szerződés századik évfordulója szolgáltatta az apropót.

Fildeio-3-Atrianonicsata-proba-UrbanAndrasNyulassyAttila-fotoCMeszarosCsaba-142414.jpg

Urbán András és Nyulassy Attia A trianoni csata próbáján (Fotó/Forrás: Mészáros Csaba / Átrium)

A kor és a téma jellegzetes zenei műfajaiban Szerda Árpád készített dalokat az előadáshoz, amelyet háromtagú zenekar élőben játszik a produkcióban. Az operettből, a szerb turbofolkból és az irredenta zenei hagyományokból is merít az előadás zenei világa, amelynek műfaja: díszelőadás, részekre szakítva.

A trianoni csata bemutatója március 12-én lesz az Átriumban.

Támogatott tartalom.

Fejléckép: Veronika Keresztesova, Alföldi Róbert, Kucsov Borisz és Zsolnay Andrea A trianoni csata próbáján (fotó: Lakatos Péter / Átrium)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

„Micsoda tűz gyúlt benne a színpadon” – Vass Lajos emlékezik Rolla Jánosra

A hetvenkilenc éves korában elhunyt Kossuth-díjas hegedűművész, a Liszt Ferenc Kamarazenekar egykori koncertmestere több szállal kötődött az Óbudai Társaskörhöz, ahol legutolsó koncertjét is adta. Emlékét az intézmény igazgatója, Vass Lajos idézte fel.
Vizuál

KÉP-regény: Sztalker Óbudán

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal azt eleveníti fel, amikor 1992-ben úgy döntött, besurran az Óbudai hajógyár területére, és megörökíti a csendben rothadozó épületeket. 
Klasszikus

Duplalemezzel ünnepli fennállása hatvanadik évét a Liszt Ferenc Kamarazenekar

Az együttes új dupla albumán közönségkedvenc felvételek is helyet kaptak. A jubileum alkalmából jelent meg Egy viharos nap című zenés mesekönyvük is. 
Vizuál

Varázslatos bábanimáció érkezik a mozikba karácsonykor

A cseh-szlovák-magyar koprodukcióban készült Tomi, Polli és a varázsfény című bábanimáció olyan örökzöldekhez hasonlítható, mint a Mirr-Murr, a kandúr vagy a Misi Mókus kalandjai. Cikkünkben elérhető a film első hivatalos előzetese. 
Színház

Evangéliumi történetek felolvasásával emlékeztek Jézus életére

A székesfehérvári Vörösmarty Színház hagyományos Újszövetség Maratonján negyven helyi lakos olvasott fel evangéliumi szövegrészeket advent első vasárnapján.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház hír

Evangéliumi történetek felolvasásával emlékeztek Jézus életére

A székesfehérvári Vörösmarty Színház hagyományos Újszövetség Maratonján negyven helyi lakos olvasott fel evangéliumi szövegrészeket advent első vasárnapján.
Színház hír

Otthonából üzent Szász Júlia

„Jobban vagyok már, lassan, de biztosan gyógyulgatok” – írta Instagram-bejegyzésében a Nemzeti Színház balesetet szenvedett művésze, aki egyúttal megköszönte az elmúlt hetekben kapott rengeteg támogatást.
Színház ajánló

Már elérhető a Pintér Béla és Társulata januári és februári műsora

Az idén 25. jubileumát ünneplő Pintér Béla és Társulata januárban és februárban összesen harminchat estén várja nézőit az újpesti UP Rendezvénytérbe. Az előadásokra már elindult a jegyértékesítés.
Színház ajánló

Tabutémákat is feszeget a Vörösmarty Színház A kék hajú lány című előadása

Két szereposztással is bemutatta a Vörösmarty Színház a Dóka Péter regényéből készült színdarabot, A kék hajú lányt. Az előadás után a közönség fiatal tagjai színházpedagógiai foglalkozáson is részt vehetnek.
Színház hír

Vidnyánszky Attila maradt a Magyar Teátrumi Társaság elnöke

Ismét Vidnyánszky Attilát, a Nemzeti Színház vezérigazgatóját választotta elnökévé a Magyar Teátrumi Társaság.