Mint írják, összesen hét évig szolgált templomként a Vas utca 2/c alatti épület, amely eredetileg a Keresztyén Ifjúsági Egyesület (KIE) székházának épült meg 1943-ban úgy, hogy az előadótermet templomként használhassa a budapesti protestáns helyőrség. Később az épületben tartotta istentiszteleteit a Klauzál téri Református Egyházközség is.
A második világháború után a szomszédos épületben működő Színművészeti Főiskola próbateremként kezdte használni a KIE székházát, hamarosan pedig az egész épületet a Színművészeti Főiskolának utalta ki a Vallás- és Közoktatás Minisztérium, amíg új épületeik elkészülnek.
Az utóbbi évtizedekben többször felmerült az igény, hogy az ingatlan a Magyarországi Református Egyházhoz kerüljön.
A rendszerváltás után, a kárpótlások idején számos, még a kommunizmus alatt elvett ingatlanukat visszaigényelték, köztük 1993-ban – a nyilvánosságra hozott zsinati levéltári dokumentum 288. számú tételeként felsorolt – a Vas utca 2/c ingatlant is. A kérelmet 1996-ban azzal az indoklással utasították el, hogy a Klauzál téri Református Egyházközség használati joga nem került földhivatali bejegyzésre annak idején.

Az SZFE a hallgatók által elbarikádozott Vas utcai épülete 2020 szeptemberében (Fotó/Forrás: Várhegyi András / Fidelio)
Egy hivatalos dokumentum szerint 2015-ben az SZFE akkori rektora M. Tóth Géza visszaszolgáltatta volna az egyháznak az épületet. A Magyar Közlönyben megjelentek alapján azonban a Vas utca 2/c épület 2020-ban a Színház- és Filmművészeti Egyetem tulajdonába került, így további sorsáról az Egyetem vezetősége dönt majd.
„Az épületnek nem tulajdonosa a Magyarországi Református Egyház, sem annak bármely belső egyházi jogi személye. Az egyháznak nincsen tudomása olyan hivatalos döntésről, mely az ingatlant a jogszabályban meghatározott tulajdonoson kívül másnak juttatná.”
Korábban beszámoltunk róla, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem új vezetése visszaadná a Magyarországi Református Egyháznak a Vas utcai épületet, az egyetem különböző képzései szakjait pedig szétszórja a városban. Ezzel az épületben működő Ódry Színpad is megszűnt, az egyetemi színpad feliratát még február elején eltávolíttatta az új vezetés, a múlt hétvégén pedig közösségi szervezésben vettek búcsút a nagy múltú színpadról szakmabeliek és támogatók.