A Fővárosi Önkormányzat augusztus 27-én közölte: a Vígszínház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatói álláshelyére a benyújtási határidőig, 2013. augusztus 26-ig 2 pályázat érkezett. A kiírt vezetői munkajogviszony 2014. február 1-jétől 2019. január 31-ig tart, a munkakör betöltéséről a szakmai bizottság véleményét is mérlegelve a Fővárosi Közgyűlés dönt a benyújtást követő 60 napon belül.
Balázs Péter, a Szolnoki Szigligeti Színház jelenlegi igazgatója megerősítette az MTI-nek, hogy beadta pályázatát.
A Vígszínház vezetésére július 26-án írta ki a pályázatot a Fővárosi Önkormányzat, miután a jelenlegi vezető, Eszenyi Enikő mandátuma 2014 januárjában lejár. Az előadóművészeti törvény értelmében fél évvel a jelenlegi vezetői megbízatás lejárta előtt kell az állásokra pályázatot kiírni.
A jelenlegi igazgató - korábbi nyilatkozatával összhangban - beadta pályázatát a színház további vezetésére. A Fideliónak adott interjúban Eszenyi Enikő így fogalmazta meg terveit: "Az előző pályázatomban sok olyan elképzelés szerepelt, aminek nem kedvezett az elmúlt években tapasztalt gazdasági helyzet, milliméterről milliméterre lehetett csak haladni. A készülő pályázatban is lesznek persze új ötletek, de már tudom, hogy sok terv csupán álom marad, ha nincsenek meg hozzá az anyagi feltételek. Két megkerülhetetlen törvény van számomra: mindig korszerűnek kell lenni, és a közönséget - a legnemesebb értelemben - kell szolgálni. És ez frissességet, nyitottságot és érzékenységet jelent." (A teljes interjút ide kattintva olvashatja.)
A kormany.hu honlapon közzétett kiírás szerint a kiemelt minősítésű előadóművészeti szervezetként nyilvántartásba vett egytagozatos prózai színház ügyvezető igazgatói munkakörének betöltésével járó feladatok között van a színház művészeti programjának és gazdasági-üzemeltetési programjának kidolgozása és megvalósítása, valamint szervezeti, vezetési, működési feltételeinek megvalósítása.
A pályázat feltételei között van évente legalább 300 előadás megtartása, saját társulattal legalább évi két bemutató létrehozása. A megtartott előadások legalább 75 százalékának a színház saját produkciójának kell lennie, és - valamennyi játszóhelyet figyelembe véve - átlagosan legalább 70 százalékos látogatottsággal kell működnie.