A Barátom, Harvey bemutatója után a következő évadban is találkozhatnak a nézők bérletes premierrel: Franz Kafka A kastély című regényének abszurd, groteszk humorral átszőtt színpadi változatát Bodó Viktor rendezi, míg Shakespeare utolsó, nagy politikai játszmákkal, őrült vágyakkal, balfácánokkal és sok szerelemmel tűzdelt vígjátékát, a Szeget szeggelt Rudolf Péter állítja színpadra.
Míg az előbbi „elkafkásodást” ifj. Vidnyánszky Attila, Hegedűs D. Géza, Méhes László, Orosz Ákos, Kovács Patrícia és Radnay Csilla közreműködésével láthatja a közönség, addig a Shakespeare-művet Kőszegi Ákos, Stohl András, Wunderlich József, Márkus Luca, Seress Zoltán, Fesztbaum Béla és Ötvös András kelti életre.
A Pesti Színházban október 22-én Nick Payne Inkognitó című drámája kerül színre,
témája pedig nem más, mint Albert Einstein agya.
Egy igazi klasszikust is láthatnak a nézők a Váci utcában, ifj. Vidnyánszky Attila rendezésében lesz látható ugyanis az első magyar musical, az Egy szerelem három éjszakája.
Tennessee Williams fülledt hangulatú Macska a forró bádogtetőn című műve, amely egy házasság, egy család széteséséről és megmentéséről szól, Valló Péter értelmezésében, valamint Szilágyi Csenge, Brasch Bence, Hegedűs D. Géza, Igó Éva, Radnay Csilla és Telekes Péter szereplésével elevenedik meg.
A színház gondol a legkisebbekre is: a Presser Gábor közreműködésével készülő Pinokkiót Keresztes Tamás állítja színpadra. Az általános és középiskolások számára ifjúsági bérletet adnak ki, amellyel kedvezményesen tekinthetők meg az elmúlt évek legnépszerűbb előadásai: A Pál utcai fiúk, a „Kinek az ég alatt már senkinek sincsen…”, a Toldi, Az öreg hölgy látogatása vagy a Lóvátett lovagok. Az látottak könnyebb megértését kísérőfoglalkozások segítik.
A Házi Színpadon az előző évek hagyományaihoz híven a kortárs drámákat tűznek műsorra,
majd az évad második felében elkezdődnek Molnár Ferenc Az üvegcipő című darabjának próbái, melyet Mohácsi János újraértelmezésében láthatnak a nézők.
Az előadások mellett a Vígszínház kiemelt figyelmet szentel a környezetvédelemnek, ezért Budapest egyik külkerületében létrehozta a Vígerdőt. Az ökológiai restauráció alatt álló területen a társulat tagjai 126 facsemetét ültettek. A művészek bíznak benne, hogy az őshonos és a klímaváltozással járó szárazságnak ellenálló facsemeték segítenek majd a területen a természetes vegetáció helyreállításában.
További információ a 2022/23-as évadról a Vígszínház honlapján olvasható.
Fejléckép: Évadbejelentés a Vígmajálison (fotó: Juhász Éva / Vígszínház)