Csányi Sándor így nyilatkozott az előadásról:
„Nagyjából minden színdarab a férfi-nő viszonyról szól. Ez a darab is az együttélés nehézségeit járja körül, sok lírával, humorral, intimitással, mélységgel. Nem akartam sima stand up-ot csinálni. Azért van ez a sok különböző karakter, hogy a színészetemet, a tapasztalataimat belevigyem, és hogy legyen drámája.
Van rengeteg gondolat, amit nagyon szívesen átadnék, és arra jutottam, hogy ez a legjobban úgy működik, ha írok egy vígjátékot, és a közepébe beleteszek egy pici kis filozofikus szeletet. A humor nem zárja ki a filozófiát. Nem lesz attól valami tudományosabb, hogy komolyan beszélünk róla, és akkor sem lesz kevésbé értelmes, ha viccesen mondjuk el.
Érdekes elegy lett ez a darab, nem stand up, nem is monodráma, de mindenképpen személyes.
Mi a teendő, ha az ember a szülőszoba ajtajában döbben rá, hogy nemcsak a gyerekekkel nem tud bánni, de a nőkkel sem? Miért a mi hibánk, ha Ők rosszat álmodnak? Miért baj, ha őszintén válaszolunk arra a kérdésre, hogy fogytam-e? Érdemes-e a friss jogosítvánnyal vezető feleségünknek tanácsokat adni vezetés közben? Eljön-e az a pillanat egy nő életében, amikor azt mondja: Köszönöm, van elég cipőm, nem kell több.
És miért dobban meg mégis a szívünk, ha belép a szobába?
Ezekre a kérdésekre nem tud választ adni az előadás, azonban további kérdéseket vet fel az együttélés nehézségeiről és szépségeiről. Nyolc különböző karakter – nyolcvan percben.
Jegyek és információk a további előadásokról ide kattintva>>>
Támogatott tartalom.