Színház

Cserhalmi György üzenetet küldött Vidnyánszky Attilának

2022.11.22. 17:20
Ajánlom
Vidnyánszky Attilának a Színház- és Filmművészeti Egyetem kapcsán mondott szavai és az abban szereplő háborús párhuzamok heves reakciókat váltottak ki, Cserhalmi György, a Nemzet Színésze is üzenetet küldött a rendezőnek.

Mint arról mi is beszámoltunk, Vidnyánszky Attila, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) kuratóriumi elnöke november 15-én részt vett egy beszélgetésen a Belvárosi Polgári Szalonban, ahol az SZFE helyzete kapcsán úgy fogalmazott, az SZFE „átgondoltan központi bázisa annak a rendszernek, amit a liberálisok kiépítettek maguknak. (…) A hisztéria amiatt volt, mert az egyik utolsó bázisukat foglaltuk el. (…) Akik innen kikerülnek, másik hangnemet és másik gerincet fognak képviselni” – mondta el, hozzátéve: „A diákok áthangolása nem egyszerű dolog.” Vidnyánszky a Népszava beszámolója alapján a beszélgetés során háborús párhuzamokkal írta le saját helyzetét:

Harcos világban élünk, én pedig nagyon a frontvonalban vagyok. Nehéz innen kilépni

[...] Ez egy háborús helyzet, és jóval előbb elkezdődött, mint az orosz-ukrán háború.”

A kijelentések hatására Cserhalmi György Vidnyánszky Attilának címzett üzenetet juttatott el a Színház Online szerkesztőségének.

Cserhalmi György üzenetét teljes terjedelmében közöljük:

Kedves Attila!

Én úgy tudom, hogy a front Herszonnál húzódik.

Biztos, hogy ott vagy?

Üdv: Cserhalmi Gyuri

Fejléckép: Cserhalmi György (fotó/forrás: Váraljai Szandra / Fidelio)

„Köztünk mindenki a saját gerincéből dolgozik” – elhatárolódtak az SZFE hallgatói Vidnyánszky Attila kijelentéseitől

Kapcsolódó

„Köztünk mindenki a saját gerincéből dolgozik” – elhatárolódtak az SZFE hallgatói Vidnyánszky Attila kijelentéseitől

Mintegy kilencvenen írták alá azt a nyílt levelet, amelyben a Színházi- és Filmművészeti Egyetem hallgatói reagáltak az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökének szavaira. Vidnyánszky Attila nemrég liberális utánpótlásról és a diákok áthangolásáról beszélt az egyetem kapcsán.

„Mi vagyunk a csendes többség” – Vidnyánszky Attila nyilatkozott a Magyar Nemzetnek

„Mi vagyunk a csendes többség” – Vidnyánszky Attila nyilatkozott a Magyar Nemzetnek

Az SZFE kuratóriumi elnöke azután nyilatkozott a Magyar Nemzetnek, hogy sajtónyilvánosságot kaptak a Belvárosi Polgári Szalonban november 15-én tett kijelentései. Úgy fogalmazott, egy évtizede lejárató hadjárat folyik ellene, és ami most történt, az ennek egy újabb fejezete.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Nagy Ervin: „Nekem nem fér bele a Mi jövünk, meg a Ti jöttök kategória”

Az Inga ZaccPerKávé műsorában beszélt a kultúra helyzetéről és jövőbeli terveiről Nagy Ervin kultúráért felelős államtitkár, a Tisza Párt országgyűlési képviselője. Az interjú során szóba került Vidnyánszky Attila személye és az SZFE helyzete, valamint az NKA is.
Könyv

Hangolódj az Ünnepi Könyvhétre júniusi ajánlónkkal!

A június 11-én kezdődő Ünnepi Könyvhétre készülve a közelmúlt megjelenéseiből és a közeljövő legizgalmasabb köteteiből válogattunk.
Színház

Évadzárásra készül a Pintér Béla és Társulata

Június 27-én ér véget a Pintér Béla és Társulata huszonhetedik évadja. A nyári szünet előtt azonban még tizenöt estén várják a nézőket: jubileumi előadással, vendégjátékkal, búcsúval és több közönségkedvenc produkcióval.
Klasszikus

Bachtól Ligetiig – Kökény Eszter doktori zárókoncertje

A Zeneakadémia Nagytermében június 11-én este évszázadokon átívelő műsorral, köztük egy különleges Ligeti György-átirat előadásával zárja le doktori (DLA) tanulmányait a fiatal tehetség.
Színház

„Ezt most végre elmondom!” – Szinetár Dóra személyes történetei a Városmajorban

„Nem csak nevettetni akarok” – mondja Szinetár Dóra, akinek Egy életem című estje mára jóval személyesebbé vált egy hagyományos stand-upnál. Az örömöket és fájdalmakat egyaránt felidéző előadás augusztus 4-én 20 órától látható a Városmajori Szabadtéri Színpadon.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Színház ajánló

„Ezt most végre elmondom!” – Szinetár Dóra személyes történetei a Városmajorban

„Nem csak nevettetni akarok” – mondja Szinetár Dóra, akinek Egy életem című estje mára jóval személyesebbé vált egy hagyományos stand-upnál. Az örömöket és fájdalmakat egyaránt felidéző előadás augusztus 4-én 20 órától látható a Városmajori Szabadtéri Színpadon.
Színház ajánló

Évadzárásra készül a Pintér Béla és Társulata

Június 27-én ér véget a Pintér Béla és Társulata huszonhetedik évadja. A nyári szünet előtt azonban még tizenöt estén várják a nézőket: jubileumi előadással, vendégjátékkal, búcsúval és több közönségkedvenc produkcióval.
Színház hír

Eldőlt: kiveszi a jövő évad műsorából Eszenyi Enikő rendezését a debreceni színház

A Debreceni Csokonai Nemzeti Színház végleg kivette a 2026/27-es évad műsortervéből a Primadonnák című előadást, amelyet Eszenyi Enikő rendezett volna. Az igazgató szerint a döntést a társulat biztonságos és nyugodt munkakörnyezetének megőrzése indokolta.
Színház hír

Balázs Andrea és Bodrogi Gyula a Karinthy Színház örökös tagjai lettek

A Nagymester című előadás tapsrendjében Olt Tamás ügyvezető igazgató bejelentette, hogy a színház társulata és vezetősége egyhangú döntéssel Balázs Andreát és Bodrogi Gyulát választotta a Karinthy Színház örökös tagjává.
Színház hír

Közeleg az OSZT Debrecenben – ők fognak zsűrizni!

Holpár Anna kritikus, Adorján Beáta dramaturg, Barabás Árpád, Ráckevei Anna, Peller Károly, Seregi Zoltán, Sirkó László és Ács Petra színművészek alkotják a 2026-os Országos Színházi Találkozó zsűrijét.